Strona główna

Magda Kwaśna wywalczyła kwalifikację olimpijską w klasie Laser Radial

Magda Kwaśna wywalczyła kwalifikację olimpijską w klasie Laser Radial

2018-08-10 10:46:46  |  Łukasz Dzięcielski, fot. materiały organizatora Sailing Energy / World Sailing

Magdalena Kwaśna zajęła podczas Mistrzostw Świata w kl. Laser w Aarhus 12. miejsce, które dały Polsce kwalifikację olimpijską w klasie Laser Radial na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.


Podczas żeglarskich Mistrzostw Świata wszystkich klas olimpijskich w duńskim Aarhus warunki były bardzo zróżnicowane. Jednego dnia wiatr wiał z prędkością około 8 węzłów by w kolejnym żeglarzy przywitał bardzo słaby wiatr. W Danii poza walką o medale i tytuły mistrzów świata, toczyła się także rywalizacja o kwalifikacje olimpijskie dla krajów na igrzyska w Tokio. Tego wyczynu dokonała Magda Kwaśna z ChKŻ Chojnice.

W złotej grupie w klasie Laser Radial żeglowały dwie Polki. Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) oraz Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Przepustkę olimpijską mogło w tej klasie zdobyć osiemnaście krajów, a obie zawodniczki zajęły miejsca, które zapewniały tę kwalifikację, ponieważ Kwaśna była w tym zestawieniu jedenasta (12. miejsce w regatach), a Barwińska szesnasta (20 miejsce w regatach).

Pomiędzy tymi dwiema zawodniczkami rozpocznie się teraz walka o imienną przepustkę na igrzyska. - Czuję, że wykonałam 200 procent zakładanego wcześniej planu i jestem zachwycona swoim wynikiem. Od początku sezonu nie zawsze czułam, że ciężka praca, jaką wykonałam przynosiła efekty. W związku z tym cieszę się bardzo, że te efekty przyszły w najważniejszym momencie. Nie spodziewałam się, że na tym etapie w jakim się znajduję, będę w stanie ukończyć mistrzostwa świata tak wysoko - podsumowała swój występ Magdalena Kwaśna w wywiadzie dla Polskiego Związku Żeglarskiego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl