Strona główna

 Podziękują za 3 miliony złotych pomocy

Podziękują za 3 miliony złotych pomocy

2018-08-03 10:17:06  |  Agata Wiśniewska

W połowie września gmina Chojnice gościć będzie przedstawicieli samorządów terytorialnych z całego kraju, które po nawałnicy na konto urzędu wpłaciły razem bagatela 3 mln zł. - Nie kwota jest ważna a gest solidarności. Chcemy im za to podziękować - podkreśla wójt Zbigniew Szczepański.


Zaproszenia z widokiem, którego długo nie wymażemy z pamięci tj. powalonym lasem, lada dzień trafią do samorządów, które po przejściu żywiołu nie zostawiły mieszkańców gminy Chojnice samych sobie.  - Ta pomoc od 38 samorządów wyniosła łącznie 3 miliony złotych - podaje Zbigniew Szczepański.

W trakcie dwudniowego spotkania włodarze gminy podziękują za okazaną pomoc przedstawicielom innych jednostek terytorialnych. - Chcemy podziękować w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach z udziałem naszego zespołu ludowego. Następnego dnia, w sobotę, zrobimy objazd po terenach zniszczonych. Chcemy pokazać co udało nam się zrobić za ich pieniądze - mówi włodarz.

Otrzymane środki gmina rozdysponowała m.in. na zasiłki dla poszkodowanych mieszkańców czy inwestycje związane z infrastrukturą.
Jak przekazane pieniądze od Warszawy zostały spożytkowane, wczoraj (2.08) na własne oczy przekonywał się Michał Olszewski. Wiceprezydent stolicy zahaczył o Urząd Gminy w Chojnicach przy okazji wakacyjnej trasy rowerowej. - Wiceprezydent Warszawy poinformował mnie, że odpowiedział na apel marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka, żeby na miejsce letniego wypoczynku wybrać tereny ponawałnicowe. Jest też zainteresowany wykorzystaniem środków jakie przekazała nam stolica - przyznał wójt. Zbigniew Szczepański swojego gościa zabrał m.in. do Lotynia, gdzie za kasę z metropolii modernizowany jest park.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl