Strona główna

W środę motocykliści na monitorowanym

W środę motocykliści na monitorowanym

2018-07-31 13:33:36  |  oprac. red., fot. Krzysztof Różycki

1 sierpnia (środa) na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania "Motocykle", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanego z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów.


1 sierpnia pomorska policja przeprowadzi działania pn. „Motocykle”, których celem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami, którzy nie posiadają uprawnień do tej kategorii pojazdu, kontrola stanu technicznego motocykli.

- Wraz z ładną pogodą na naszych drogach pojawiła się większa liczba motocykli. Jest to także czas, w którym dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów - mówi st. sierż. Justyna Przytarska rzeznik prasowy chojnickiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. - Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie - mówi policjantka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl