Dzisiaj VIII Sztafeta dla Niepodległej

2018-07-11 15:33:25  |  Marzenna Osowicka

Biegacze tradycyjnie już przebiegną 5 kilometrów parkowymi alejami. Start o godz. 17 przy zodiakach.

Ósmy raz spotkają się w Parku Tysiąclecia biegacze Floriana oraz inni chętni chojniczanie, którzy realizują ideę Biegu dla Niepodległej. Pomysł, jako wspólna inicjatywa Floriana i Projektu Chojnicka Samorządność, by uczcić i popularyzować stulecie Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny, realizowany jest 11 dnia każdego miesiąca.

Pasjonaci biegania spotykają się o godz. 17.00, by na dystansie 5 kilometrów (4 kółka) promować zdrowy styl życia oraz świętować patriotycznie ważną rocznicę.

W czerwcowym siódmym biegu uczestniczyło 21 zawodników. Po raz szósty zwyciężył Michał Osowski pokonując dystans w czasie 20 minut i 8 sekund. Drugi był Krystian Jasiński (21’ 12”), trzeci – Jacek Łożyński (22’ 05”) Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Szmaglińska uzyskując czas 24 minuty i 10 sekund. Jako druga na mecie zameldowała się Dorota Grzywacz (25’ 05”), miejsce trzecie zajęła Anna Krucz (30” 51’). Organizatorzy zapraszają do kontynuowania projektu już dzisiaj (11.07) o godz. 17.