Strona główna

Teatralnie i muzycznie w charzykowskim amfiteatrze

Teatralnie i muzycznie w charzykowskim amfiteatrze

2018-07-03 13:20:30  |  Tekst Lucyna Bucław, fot. Daniel Frymark, archiwum GOK

Miniony weekend okazał się bardzo atrakcyjny dla wszystkich, którzy zdecydowali się odwiedzić Charzykowy. A wszystko za sprawą projektu „Trzy Teatry”, którego realizację właśnie rozpoczęło Stowarzyszenie Akolada oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.


„Trzy Teatry” to zadanie mające na celu zminimalizowanie barier w dostępie do dóbr kultury oraz urozmaicenie oferty kulturalnej na terenie gminy Chojnice. Projekt jest również powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego środowisku, blisko miejsca zamieszkania.

W ramach projektu zaplanowano przedsięwzięcia związane z teatrem: spektakle teatralne, koncert muzyki związanej z teatrem, warsztaty i zajęcia teatralne oraz wystawę fotograficzną podsumowująca projekt.

Pierwsze wydarzenia odbyły się w Amfiteatrze w Charzykowach. W sobotę (30.06) aktorzy Chojnickiego Studia Rapsodycznego - Dominik Gostomski i Grzegorz Szlanga wystąpili tam z autorskim spektaklem „Romeo i…”. Sztuka Szekspira została pokazana z męskiego punktu widzenia, a świetnymi aktorami okazali się nie tylko członkowie Studia, ale również widzowie.W niedzielny (1.07) wieczór natomiast w Charzykowach można było posłuchać świetnej muzyki w wykonaniu zespołu „Pierwiastek z trzech”. Muzyka – określana często, jako alternatywny indie-pop z elementami folk zawładnęła sercami widzów. O klasie zespołu poświadcza fakt, iż widzowie, pomimo naprawdę przejmującego chłodu zostali na koncercie do końca i domagali się bisu, nagradzając muzyków zasłużonymi oklaskami.

Zarówno zespół „Pierwiastek z trzech”, jak i aktorzy Chojnickiego Studia Rapsodycznego będą jeszcze występować w ramach projektu. Członkowie zespołu zapewnią akompaniament muzyczny „na żywo” spektaklowi „Śpij kochana”, który już we wrześniu będzie można zobaczyć w placówkach GOK, a spektakl „Romeo i …” będzie wystawiony 21 lipca w letnim amfiteatrze w Swornegaciach .

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia realizowane w ramach projektu, wstęp jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o kolejnych wydarzeniach będą ukazywały się na stronie GOK. Projekt „Trzy Teatry” jest dofinansowany ze środków gminy Chojnice.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl