Strona główna

Bajkowe obchody Dnia Dziecka w Brusach

Bajkowe obchody Dnia Dziecka w Brusach

2018-06-19 12:38:50  |  Weronika Synak

Już po raz drugi Gminne Obchody Dnia Dziecka pod hasłem „Nasz kolorowy trzeźwy świat” rozpoczął happening czytelniczy Bruscrossing. Dziesiątki dzieci z przedszkoli i szkół całej gminy, wraz z rodzicami i nauczycielami, przeszli ulicami miasta, prezentując różnorodne bajkowe i legendarne postacie z książek. Bajkowy przemarsz rozpoczęto na placu przy Urzędzie Miejskim w Brusach, a zakończono przy kompleksie szkół. Tam przygotowano dla dzieci gry, zabawy, występy artystyczne, stoiska animacyjne i inne niespodzianki.


Jednym z elementów Bruscrossingu była prezentacja sceniczna przygotowanych, książkowych postaci przez poszczególne grupy przedszkolne i szkolne. Łącznie zaprezentowało się 18 grup. Jurorzy oceniający występy przyznali następujące miejsca:


Kat. Przedszkola
I miejsce – Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach – prezentowana książka to „Księga Legend”
II miejsce – Punkt Przedszkolny przy Sp w Czyczkowach – „Śpiąca Królewna”
III miejsce – Punkt Przedszkolny w Brusach grupa Słoneczka – „101 dalmatyńczyków”

Kat. klas 0 – III
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach klasa „0” – „Na straganie”
II miejsce – Szkoła Filialna w Przymuszewie – „Bajki” A. Łajming
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach – „Rzepka”

Kat. Klasy IV – VII + gimnazjum
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach – „Tajemniczy Ogród”
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Męcikale – „Charlie i Fabryka Czekolady”
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach – „Winnetou”

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Kosobudach – „Mitologia”

Podczas Gminnych Obchodów Dnia Dziecka, podziwiano także występy grup tanecznych z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Przed publicznością zaprezentowały się: formacja hip hop Blaze, duet Hip Hop, duet Show Dance, grupa jazzowa Sky Step oraz grupy tańca narodowego: duety w krakowiaku i polce oraz Purtki i Dzôtczi.

Ponadto na deskach sceny Dnia Dziecka rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Bezpieczne wakacje” Tegoroczna edycja konkursu skierowana była wyłącznie do osób niepełnosprawnych z gminy Brusy. Celem konkursu było edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez osoby niepełnosprawne w codziennych sytuacjach życiowych. Całość dopełniały występy teatru Magma i Atrybut z Torunia oraz wiele innych atrakcji. Były zamki, zjeżdżalnie, karuzele, malowanie twarzy, trampoliny i inne.

Wyniki konkursu ”Bezpieczne wakacje”:
I miejsce Dawid Molski
II miejsce Mariusz Sikorski
III miejsce Michał Iwanczenko

Wyróżnienie: Andrzej Haupt, Piotr Miszewski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl