Strona główna

'Księżyc Jowisza'. Rozw. konkursu

'Księżyc Jowisza'. Rozw. konkursu

2018-06-15 10:11:24  |  ChCK, oprac. mz

Postrzelony uchodźca zyskuje zdolność lewitacji, co pewien lekarz chce wykorzystać do wydostania się z tarapatów finansowych. Porażająca wizualnie opowieść, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy. Unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Film zdobył Nagrodę Główną oraz Nagrodę w kategorii: Najlepsze efekty specjalne na najważniejszym Międzynarodowym Festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

"Księżyc Jowisza" 18 czerwca g. 19

reżyseria: Kornél Mundruczó
scenariusz: Kornél Mundruczó, Kata Wéber
gatunek: dramat, Sci-Fi
produkcja: Francja, Niemcy, Węgry
czas trwania: 2 godz. 3 min.

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

Link do YouTube

„Księżyc Jowisza” to siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy „Białego Boga” i „Delty”, a zarazem już piąte jego dzieło w Konkursie Głównym MFF w Cannes.

[opis dystrybutora]

18 czerwca 2018 r., godz. 19:00
Kino Kingsajz
ul. Gdańska 14

 

UWAGA KONKURS: Mamy podwójną wejściówkę na seans, którą rozlosujemy spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując Księżyc Jowisza, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy dziś do g. 15. Zapraszamy!

Rozw. konkursu. Do kina zapraszamy Dorotę Tworus-Janikowską. Gratulujemy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl