Strona główna

Inni o podwyżki nie proszą, a dyrektor szpitala to szczególna osoba

Inni o podwyżki nie proszą, a dyrektor szpitala to szczególna osoba

2018-06-07 15:32:16  |  Monika Szymecka

Starosta o podwyżce dla Leszka Bonny (na zdjęciu) w kontekście wynagrodzeń szefów jednostek organizacyjnych powiatu.


Dyrektor szpitala od kwietnia zarabia 17 500 zł brutto. Jego pensja wzrosła o 1600 zł, ale chciał o 3 tys. zł więcej. W złożonym przez siebie wniosku Leszek Bonna podnosił, że wzrosła minimalna krajowa, pensje pracowników, a są też w szpitalu tacy, którzy zarabiają więcej od niego.

Kwestia podwyżki dla szefa lecznicy wyszła na światło dzienne na sesji pod koniec kwietnia za sprawą radnej Mirosławy Daleckiej. Na kolejnych obradach rady powiatu zapytała, czy inni także kierują podobne wnioski do zarządu. - Dyrektor szpitala, którego wynagrodzenie wynosiło 15.900 zł od 1 kwietnia chciał zarabiać 18.950 zł, czyli prosił o podwyżkę o 3.050 zł miesięcznie. W związku z powyższym bardzo proszę o odpowiedź na pytanie - czy są inne osoby na kierowniczych stanowiskach w starostwie lub w jednostkach podległych powiatowi, które także  wnosiły o podwyżki swojego wynagrodzenia i o jakie kwoty podwyżek wnioskowały?

Link do Mp3 (- Dyrektor szpitala...)
- Dyrektor szpitala to jest szczególna osoba. Praktycznie, jak się nie zwróci o podwyżkę i cokolwiek innego, to raczej w jego imieniu nikt nie będzie się zgłaszał. Ewentualnie jedynie główna księgowa, albo inny dyrektor - zaznaczył starosta Stanisław Skaja, dodając, że wszyscy dostaną podwyżki. Ale akurat dyrektorzy jednostek podległych powiatowi indywidualnie o to się nie zwracali.

Link do Mp3 (- Dyrektor szpitala to jest szczególna osoba...)- Oni w zasadzie mają ustalone wynagrodzenie. Jeżeli są podwyżki, to wszyscy praktycznie dostają. Chyba, że mają za dużo, to nie dostaną nic - odpowiedział starosta Skaja. Za to mogą liczyć na nagrodę, jak np. dyrektorka muzeum, bo jak tłumaczył włodarz, nie dostaje trzynastej pensji, za to po przedstawieniu rocznego sprawozdania może na nią liczyć.

Link do Mp3 (- Oni w zasadzie mają ustalone wynagrodzenie...)Sprawdziliśmy, jak kształtują się aktualne wynagrodzenia miesięczne (brutto wraz z wszelkimi dodatkami) osób kierujących powiatowymi placówkami. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - 9,5 tys. zł, Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowe - 6,2 tys. zł, Muzeum Historyczno - Etnograficzne - 8,2 tys. zł, Powiatowy Urząd Pracy 8,6 tys. zł, Dom Pomocy Społcznej 8,6 tys. zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl