Z Iławy do Las Vegas

2018-06-05 09:19:34  |  ig

W ubiegły weekend (1-3.06) w Iławie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Tenisie Stołowym. Zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem rozgrywek Weteranów. Turniej gier pojedynczych odbył się systemem mieszanym (grupowo-pucharowym), turniej gier podwójnych i mieszanych rozegrany został systemem bezpośredniej eliminacji. Zawodnicy byli rozstawieni na podstawie Ogólnopolskiego Rankingu Weteranów. Mistrzostwa zgromadziły 265 zawodników, poziom i umiejętności zawodników były naprawdę na wysokim poziomie.

Chojnicki klub UKS”ÓSEMKA”BB AUTO/NEW HOUSE reprezentowała Iwona Gadomska. Miasto Chojnice reprezentował również Sławomir Januszewski.
Iwona Gadomska w Klasyfikacji Generalnej Weteranów w kat. kobiety 40+ zajęła 2 miejsce, co pomogło w dalszym rozstawieniu. W kat. kobieta 40+ (9 zawodniczek) – Iwonie Gadomskiej nie udało się wyjść z grupy, zajęła 9 miejsce.
W parze mieszanej (34 pary) z Krzysztofem Pińskim z Nowej Wsi Lęborskiej weszli do ćwierćfinału i przegrali pojedynek o półfinał zajmując miejsce 5-8. Byli tak naprawdę o krok od medalu, zabrakło jednego meczu.
W grze deblowej(6 par) Iwona Gadomska z Reginą Kasprzak z Jeleniej Góry zdobyły medal za 3 miejsce.
Bardzo dobry występ Sławomira Januszewskiego, który w kategorii Mężczyzna 40+(56 zawodników) wywalczył miejsce w przedziale 13-16, rozgrywając często wyrównane 5-cio
setowe pojedynki.
W grze deblowej (22 pary) Sławomir Januszewski z Marcinem Chwojko z Białegostoku zajęli miejsce w przedziale 9-16.

Po mistrzostwach Polski czas na Mistrzostwa Świata Weteranów w Tenisie Stołowym, które odbędą się w Las Vegas w dniach 18-24 czerwiec 2018r. na których w kategorii kobiet 40+ miasto Chojnice reprezentować będzie Iwona Gadomska.