Strona główna

Nikt nie chce być dyrektorem szkoły w Silnie

Nikt nie chce być dyrektorem szkoły w Silnie

2018-05-21 15:32:51  |  Tekst Monika Szymecka, fot. (aw)

Na ogłoszony niedawno konkurs nie zgłosił się żaden chętny. Z kolei dwie kandydatki będą rywalizowały o posadę dyrektorską w szkole w Kłodawie, w tym dotychczasowa zarządzająca placówką.

 

Jutro (22.05) komisje przeprowadzą konkursy, nawet dla Silna, mimo że zgłoszenia nie wpłynęły. - I tak muszą się spotkać, choć pracy dużo nie będzie. Obecny dyrektor pan Artur Jaster po roku prowadzenia szkoły nie jest zainteresowany pracą na stanowisku dyrektora - informuje wójt Zbigniew Szczepański.

Link do Mp3 (- Organ prowadzący...)


Jakie jest wyjście w tej sytuacji? - Organ prowadzący może do 10 miesięcy powołać nauczyciela tej szkoły, który nie ma tzw. studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą. Jeśli ma, to za zgodą kuratorium mogę powierzyć już do roku - opisuje włodarz i wzdycha: - Jakieś fatum jest nad tą szkołą w Silnie... Przypomnijmy, że po skardze na poprzednią długoletnią dyrektorkę Elżbietę Jażdżewską, ta złożyła rezygnację. Nowy dyrektor, któremu wójt powierzył obowiązki, nie zdecydował się kontynuować pracy na tym stanowisku. Szczepański nie chce za bardzo mówić o problemie w szkole i ogranicza się tylko do jednego zdania: - Jeżeli środowiska są zbyt sfeminizowane, to nie służy zbyt dobrze atmosferze pracy w danym zakładzie pracy...

Dwie kobiety jutro będą rywalizować o posadę dyrektorską w Szkole Podstawowej w Kłodawie.   - Do konkursu stanie dotychczasowa dyrektorka Teresa Kolińska i jeszcze jedna pani, której nie znam, bo nie uczy w żadnej z naszych szkół. Najpierw komisja sprawdza czy kandydatki spełniają wymogi formalne. Druga część to rozmowa - informuje Bernadeta Zimnicka, szefowa Gminnego Zespołu Oświaty. Jutro powinno zapaść rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego Kłodawy.

- Jeśli druga z kandydatek na stanowisko dyrektora w Kłodawie dobrze by wypadła w konkursie, to rozważymy zaproponowanie jej posady w Silnie - ewentualną opcję przedstawia jeszcze wójt Szczepański, ale podkreśla, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Aktualizacja

Komisja konkursowa przegłosowała kandydaturę Teresy Kolińskiej.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl