Strona główna

Uwaga rolnicy! Przedłużony termin składania wniosków

Uwaga rolnicy! Przedłużony termin składania wniosków

2018-05-14 15:00:38  |  Agata Wiśniewska

 

O miesiąc tj. do 15 czerwca został wydłużony termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Przypominamy, że od tego roku obowiązkowa jest forma elektroniczna.


Nie do 15 maja a 15 czerwca rolnicy mają czas na przesłanie wniosku opartego na zeszłorocznej deklaracji. - Komisja Europejska opublikowała 14 maja, rozporządzenie upoważniające państwa członkowskie UE do przedłużenia w 2018 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności do 15 czerwca br. Krajowe rozporządzenie przedłużające ten termin do 15 czerwca br. podpisał 14 maja minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Zostało ono już skierowane do publikacji - informuje Bartosz Bluma dyrektor biura ARiMR w Chojnicach.

Przedłużony termin składania wniosków dotyczy zarówno płatności bezpośrednich jak i płatności obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolno-środowiskowych).

- Do 15 czerwca rolnicy będą również mogli dokonywać zmian we wniosku bez narażania się na sankcje - podkreśla Bluma. Prowadzący działalność rolniczą mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu wniosku w chojnickim biurze ARiMR, Ośrodku Doradztwa Rolniczego czy biurze LGR "Morenka" (tylko właściciele małych gospodarstw). Pomoc w wypełnianiu deklaracji świadczą także doradcy komercyjni. ARiMR zachęca by nie zwlekać ze złożeniem wniosków.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl