Strona główna

Garderoba dla straży za 24 tys. zł

Garderoba dla straży za 24 tys. zł

2018-05-12 08:44:17  |  Agata Wiśniewska, fot. arch.

Dostawa elementów umundurowania dla funkcjonariuszy straży miejskiej ma nastąpić do końca maja. - Co roku wymieniamy buty i koszule. Są różne terminy używalności sortów - informuje Arkadiusz Megger, komendant municypalnych. Od 2015 roku SM wydała na wymianę odzieży 88 tys. zł.Podobnie jak w roku ubiegłym i dwa lata temu mundury dla chojnickich strażników uszyje spółka Hero Collection. Firma z Poznania wyceniła swoje usługi na 24 tys. zł. Na wykonanie zamówienia ma czas do 28 maja.

- W regulaminie są zawarte sorty mundurowe, które przysługują strażnikowi, jak i termin ich używalności. Kiedy terminy wychodzą, zamawiamy nowe sorty. Są sorty, które mają termin, a są takie, które nosi się do zużycia - wyjaśnia komendant Arkadiusz Megger. Dla przykładu buty letnie przysługują strażnikowi raz na rok, zimowe już raz na 3 lata. W chojnickiej straży pracuje obecnie 17 mundurowych, w tym jedna kobieta - zastępca komendanta.

Na umundurowanie strażnika składają się: czapka letnia, czapka zimowa, szal, kurtka letnia, kurtka zimowa, sweter lub polar, koszula niebieska, koszula biała, krawat, spodnie letnie, spodnie zimowe (wymiennie spódnica), pasek do spodni, pasek oficerski, rękawiczki, skarpety, buty letnie, buty zimowe. - Jest też tzw. ubiór specjalny czarne moro - mówi szef municypalnych. Z kolei funkcjonariusze patrolujący miasto na jednośladach ubrani są w koszulki polo, krótkie spodenki i obuwie sportowe.

Licząc od 2015 roku SM  wydała 88 tys. zł na wymianę odzieży, opowiednio 2015 - 16 tys. zł, 2016 - 22, 2017 - 26, 2018 - 24.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl