Strona główna

'Dziennik maszynisty'. Rozw. konkursu

'Dziennik maszynisty'. Rozw. konkursu

2018-04-20 08:42:43  |  ChCK, oprac. red

Serbsko - chorwacka czarna komedia, której pierwszy pokaz w Polsce odbył się na Warszawskim Festiwalu Filmowym, gdzie zajął 3. miejsce w konkursie publiczności. Film otrzymał także nagrody publiczności na festiwalach w Moskwie, Mannheim-Heidelberg, Sarajewie i kilkanaście innych nagród na festiwalach światowych. Był serbskim kandydatem do Oskara w kategorii nieanglojęzycznej i doskonale łączy autorskie kino klimatyczne z potencjałem komercyjnym. Wszystkie miejsca na poniedziałkowy seans już zajęte. Jedyna szansa to losowanie w naszym konkursie. Zapraszamy do zabawy.

 

reżyseria: Miloš Radović
scenariusz: Miloš Radović
gatunek: komedia
produkcja: Chorwacja, Serbia
czas trwania: 1 godz. 29 min.

Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

[opis dystrybutora]

Link do YouTube


23 kwietnia 2018 r., godz. 19:00
Kino Kingsajz
ul. Gdańska 14

UWAGA KONKURS: Mamy podwójną wejściówkę na seans, którą rozlosujemy spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując Dziennik maszynisty, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy dziś do g. 15.

Rozw. konkursu. Wygrała Dorota Tworus - Janikowska. Gratulujemy!


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl