'Trójka' najlepsza drużynowo i indywidualnie

2018-04-19 08:47:30  |  ZSP nr 3

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 zwyciężyła w miejskim etapie Ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie chojnickiej „Trójki” okazali się również najlepsi w klasyfikacji indywidualnej.

Miejski etap Ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Organizacją turnieju, już od kilku lat, zajmuje się Piotr Skorupski. Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznego turnieju czuwali zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach – sierżant sztabowy Dominik Kroplewski oraz starszy sierżant Łukasz Mazur.

Trzy etapy turnieju

Do rywalizacji szkół podstawowych przystąpili uczniowie czterech szkół. Oprócz reprezentantów gospodarzy, czyli zawodników SP 3, w turnieju wzięli udział również
uczniowie SP 5, SP 7 i SP 8. Drużyna składała się z czterech zawodników. Do klasyfikacji końcowej liczył się wynik uzyskany przez każdego z ucznia.  Rywalizacja w turnieju objęła trzy etapy. Na początku każdy z zawodników rozwiązywał test z wiedzy o ruchu drogowym. W kolejnym etapie, uczniowie wykazywali się umiejętnościamijazdy na rowerze, pokonując bardzo trudny tor przeszkód. Na końcu, uczniowie udzielali pierwszej pomocy w zaaranżowanej przez organizatorów scence.

Aleksandra Mindak triumfuje

Najlepsi w rywalizacji szkół podstawowych okazali się reprezentanci gospodarzy. Drużyna w składzie: Mateusz Meyer, Aleksandra Mindak, Wiktoria Żmuda Trzebiatowska i Wiktor Kornel, zwyciężyła po raz kolejny. W ubiegłym roku, zespół z „Trójki” w miejskim turnieju BRD również okazał się najlepszy. Drugie miejsce przypadło reprezentacji SP 5, trzecie drużynie z SP 8. Tuż za podium uplasowała się ekipa z SP 7. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Mindak z SP 3, wyprzedzając o jeden punkt swoją szkolną koleżankę – Wiktorię Żmudę Trzebiatowską. Trzecie miejsce zajął Kornel Werner z SP 3, który również o jeden punkt okazał się lepszy od Mateusza Meyera z chojnickiej „trójki”.

W oddziałach gimnazjalnych – najlepsza „Ósemka”

W rywalizacji oddziałów gimnazjalnych drużyny liczyły trzech zawodników. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z SP 8, w składzie: Jan Kierski, Kacper Czarnowski i Sabina Pick. Drugą pozycję zdobyli reprezentanci SP 7, a na trzeciej lokacie uplasowali się uczniowie z oddziałów gimnazjalnych z SP 1. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Jan Kierski z SP 8, przed Wiktorem Prabuckim z SP 1 i Cezarym Smentkiem z SP 7.
Najlepsze ekipy rywalizacji szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych, reprezentować będą miasto Chojnice w powiatowym etapie turnieju BRD.