Strona główna

Bezpłatna pomoc dla rolników przy wypełnianiu wniosków

Bezpłatna pomoc dla rolników przy wypełnianiu wniosków

2018-04-03 10:28:27  |  Agata Wiśniewska

LGR "Morenka" uruchamia bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Z usługi mogą skorzystać właściciele małych gospodarstw, których powierzchnia gruntów ornych nie przekracza 15 ha.


- W zeszłym roku niecały 1 procent rolników złożyło wniosek w wersji elektronicznej. W tym roku  forma elektroniczna jest obowiązkowa, wszystkich rolników czeka rewolucja - wyjaśnia Stanisław Piesik, kierownik punktu informacji o funduszach europejskich w Morence zachęcając do skorzystania z nieodpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku.

- Jako organizacja pozarządowa działająca na obszarach wiejskich uważamy, że jesteśmy winni mieszkańcom pewną pomoc - dodaje z kolei Grażyna Wera-Malatyńska prezesująca stowarzyszeniu. "Morenka" robi krok w stronę rolników, szczególnie prowadzących małe gospodarstwa. - Może nie mają komputerów i umiejętności.  Będziemy bezpłatnie pomagać w elektronicznym wypełnianiu wniosków. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy wsi nie stracili na tym i te wnioski były wypełnione poprawnie, profesjonalnie i stąd nasza pomoc - mówi Wera-Malatyńska.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnej pomocy jest rezerwacja terminu pod numerem tel. 52 334 48 47. Pomoc jest udzielana w biurze "Morenki" w Chojnicach przy ul. Wysokiej 3 (pokój nr 16). Wnioski o dopłaty rolnicy mogą składać do 15 maja. Stanisław Piesik apeluje jednak, aby gospodarze nie czekali ze złożeniem dokumentów na ostatnią chwilę.  - Jest też opcja wypełnienia takich wniosków w terenie - mówi podając przykład zorganizowanego spotkanie w Urzędzie Miejskim w Konarzynach. - W przeciągu sześciu godzin udało nam się wypełnić kilka wniosków.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl