Strona główna

Maciej Kasprzak nowym przewodniczącym 'trójki'

Maciej Kasprzak nowym przewodniczącym 'trójki'

2018-03-22 13:00:23  |  Agata Wiśniewska

Radny i członek zarządu Osiedla Słoneczne-Leśne w wyborach pokonał Grzegorza Wirkusa. Panowie uzyskali odpowiednio 45 i 36 głosów. Wybory w "trójce" wymusiła śmierć Edwarda Gabrysia, który szefował samorządowi ćwierć wieku.


Wczorajsze (21.03) spotkanie sprawozdawczo-wyborcze na Osiedlu Słonecznym i Leśnym rozpoczęło się od uczczenia pamięci Edwarda Gabrysia minutą ciszy. W trakcie 3,5-godzinnego spotkania nazwisko długoletniego przewodniczącego padało kilkakrotnie w kontekście spraw osiedla. Mieszkańcy "trójki" nowego szefa wybierali spośród dwóch kandydatów: Grzegorza Wirkusa i Macieja Kasprzaka.

Od 17 lat jestem mieszkańcem tego osiedla. Od początku udzielałem się w zarządzie. Znam potrzeby tego osiedla. Chciałbym dalej pracować na rzecz naszego osiedla - mówił Grzegorz Wirkus. Zdaniem byłego radnego PO więcej czasu i uwagi należałoby poświęcić młodzieży.

Drugi z kandydatów nie ma na swoim koncie tak dużego doświadczenia samorządowego. Przed trzema laty Maciej Kasprzak zadebiutował w zarządzie osiedla, a we wrześniu minionego roku także i w radzie miejskiej, otrzymując mandat z ramienia Projektu Chojnicka Samorządność w wyborach uzupełniających. - Będę chciał kontynuować linię, którą obraliśmy z tym zarządem - zapowiedział Kasprzak.

Zebranie cieszyło się dużą frekwencją. Głos w wyborach na przewodniczącego osiedla oddały 84 osoby. Mimo mocnej obstawy urzędników, na czele z dyrektorem generalnym Robertem Wajlonisem, który miał czuwać nad prawidłowym przebiegiem wyborów, te odbyły się dość chaotycznie. Część kart do głosowania zawierała mylne dane, Macieja Kasprzaka przechrzczono na Grzegorza Kaspszaka. Po poprawce imienia z błędem pozostało nazwisko. Kandydaci uznali to za nieszkodzącą literówkę, tak jak i Wajlonis: - Na karcie nie ma innych Kasprzaków.

Mieszkańcy Słonecznego i Leśnego postawili na samorządowca z krótszym stażem. Kasprzak otrzymał 45 głosów, Wirkus 36. Z urny wyjęto 3 głosy nieważne. Komisję skrutacyjną stworzyli: Witold Beil, Michał Kniter i Tomasz Piekarski. Nowy przewodniczący podziękował za oddane na niego głosy, przyjął także gratulacje z rąk swojego kontrkandydata, zarządu osiedla i burmistrza Arseniusza Finstera.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl