Strona główna

'Niemiłość'. Rozw. konkursu!

'Niemiłość'. Rozw. konkursu!

2018-03-09 08:43:56  |  oprac. red.

W najbliższy poniedziałek (12.03) na DKF-ie dramat "Niemiłość". Dla naszych Czytelników mamy do wygrania podwójną wejściówkę na seans.


Niemiłość, 12 marca godz. 19

reżyseria: Andriej Zwiagincew
scenariusz: Oleg NeginAndriej Zwiagincew
gatunek: Dramat
produkcja: Belgia, Francja, Niemcy, Rosja
Czas trwania: 2 godz. 7 min.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes – otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategorii Najlepsze Europejskie Zdjęcia 2017 i w kategorii Najlepsza Europejska Muzyka 2017. „Niemiłość” jest nominowana do Złotego Globu dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Film jest nominowany do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

 

Link do YouTube

 

12 marca 2018 r., godz. 19
Kino Kingsajz
ul. Gdańska 14

Bilety: 10 zł (do nabycia w Chojnickim Centrum Kultury, ul. Młodzieżowa 44 lub na godzinę przed seansem w kinie Kingsajz).

Zrealizowano przy wsparciu PISF

UWAGA KONKURS: Mamy podwójną wejściówkę na seans, którą rozlosujemy spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując Niemiłość, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy do godz. 15.

Rozw. konkursu: Do kina zapraszamy Marzenę Radtke z Chojnic wraz z osobą towarzyszącą. Gratulujemy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl