Strona główna

Czersk. Bójka i strzały z broni pneumatycznej

Czersk. Bójka i strzały z broni pneumatycznej

2018-01-23 13:26:15  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

 

Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali dwóch agresywnych 19-latków, którzy wszczęli bójkę przy jednym z lokali w centrum Czerska. Podczas szarpaniny jeden z zatrzymanych strzelał z broni pneumatycznej do swojego równolatka, mieszkańca Czarnej Wody, a ponadto posiadał narkotyki.


Do zdarzenia doszło w miniony weekend, z soboty na niedzielę ok. godz. 2:00 w nocy przy jednym z lokali w Czersku. Wtedy to pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury i szarpaniny. - Dwaj 19-latkowie, mieszkańcy Czerska, początkowo zaczęli bić wspólnie 17-letniego mieszkańca Czarnej Wody. Widząc tą sytuację inny mężczyzna, stanął w obronie chłopaka. Podczas całego zajścia, jeden z napastników wyciągnął pistolet pneumatyczny i wystrzelił w kierunku obrońcy bitego 17-latka, raniąc go w okolicach twarzy i klatki piersiowej. Sprawcy uciekli, a poszkodowani o całym zdarzeniu powiadomili policję. Ranny 19-latek przewieziony został do szpitala. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czersku w toku czynności nazajutrz po strzelaninie ustalili tożsamość i zatrzymali obydwóch napastników. U mężczyzny, który strzelał z broni pneumatycznej policjanci zabezpieczyli broń i kuleczki polimerowe, a ponadto podczas kontroli przy zatrzymanym znaleźli zawiniątka z marihuaną oraz kominiarkę - mówi st. sierż. Justyna Przytarska rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Niebawem obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. Policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-latka, który strzelał z broni pneumatycznej, a wobec drugiego z agresorów o zastosowanie dozoru. - Pierwszemu za pobicie, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia oraz za posiadanie narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast drugi za udział w bójce może trafić do więzienia nawet na 3  lata - informuje policjantka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl