Strona główna

Rowerowe połączenia

Rowerowe połączenia

2018-01-19 15:24:26  |  Monika Szymecka

W powiecie kombinują, jak połączyć Kaszubską Marszrutę z dalszymi ciekawymi kierunkami turystycznymi i jeszcze wpisać się z tym w unijne projekty.


W ubiegłym tygodniu wicestarosta Marek Szczepański, prywatnie zapalony rowerzysta, udał się do Wiela na spotkanie m.in. z wicemarszałkiem województwa Wiesławem Byczkowskim. Zaproponował połączenie Kaszubskiej Marszruty z Trójmiastem, szukając przy tym unijnego dofinansowania. - Marszałek nie dawał nadziei, bo w tej perspektywie finansowej pieniędzy na ścieżki rowerowe stricte nie ma. Jeżeli pojawią się, to być może będzie możliwość negocjacji z komisją europejską, by część przeznaczyć na turystykę. Będzie to bardzo trudne, bo biurokraci europejscy nie do końca widzą, że tego rodzaju zadania są priorytetowe dla Polski - relacjonuje włodarz powiatu.

Link do Mp3 (- Marszałek nie dawał nadziei...)

Ale w Pomorskim Urządzie Marszałkowskim powstają projekty europejskiej sieci pn. Euro Velo i to byłaby alternatywa na powiązanie lokalnej sieci rowerowej z dalszymi. - Ona biegnie mniej więcej od Miastka, do Bytowa, następnie na wysokości Jeziora Somińskiego i w tamtym miejscu byłaby odnoga do naszej marszruty przez Przechlewo. Druga odnoga byłaby połączeniem z Wdzydzami - informuje Szczepański, który widzi w tej opcji większą szansę zespolenia tras rowerowych po Borach Tucholskich z odleglejszymi.

Link do Mp3 (- Ona biegnie mniej więcej od Miastka...)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl