Strona główna

26. finał WOŚP. Padł rekord

26. finał WOŚP. Padł rekord

2018-01-14 14:07:53  |  (red.)

134 263,73 zł - tyle dokładnie do puszek wrzucili chojniczanie i po raz kolejny pobili rekord! Zakończył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Chojnic można było spotkać wolontariuszy, którzy zaopatrzeni w identyfikatory i puszki, zbierali datki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Orkiestrowe granie w Chojnicach rozpoczęło się już w piątek w klubie Frisk. W sobotę odbyła Metalowa Orkiestra w pubie Wlad oraz orkiestrowy koncert w bramie Pomorza, gdzie gwiazdą wieczoru była grupa Sound’n’Grace. Program tegorocznego finału WOŚP w Chojnicach wypełniły prezentacje lokalnych wykonawców, a także muzyków dobrze znanych szerszej publiczności.

Koncert otworzył recital Marty Wieczorkiewicz, która przedstawiła własne wersje największych przebojów. Następnie na scenie pojawili się Mateusz Straszewski lepiej znany jako RoomX oraz chojnicki zespół GOOOD. Bydgoski zespół Pawana specjalizuje się w wykonywaniu coverów polskich i światowych wykonawców, z kolei  Romantycy Lekkich Obyczajów to muzycy, na których czekała spora grupa młodszej publiczności. Zespół założony w Olsztynie przez Damiana Lange i Adama Millera, zasłynął występem na Przystanku Woodstock w 2016 roku. Na zakończenie koncertu wystąpił Damian SyjonFam. Mistrz nastrojowych, kołyszących rytmów zagrał w Chojnicach już po raz drugi.

Oprócz muzyki tradycyjne światełko do nieba, licytacje, pokazy OSP Chojnice i stoisko DKMS zachęcające by zapisać się na listę dawców szpiku.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl