Strona główna

26. finał WOŚP w mieście i gminie

26. finał WOŚP w mieście i gminie

2018-01-09 15:26:06  |  Agata Wiśniewska, fot. mz

Na zdjęciu dyrygujący chojnicką orkiestrą Krzysztof Ginter z łosiem Finio. W tle Arseniusz Finster, od którego nazwiska wywodzi się imię maskotki.

Oj będzie się działo! Harmonogram imprez, z których dochód zostanie przekazany na wyrównanie szans  w leczeniu noworodków, przedstawia się bardzo zachęcająco. Tak samo, jak i lista fantów na licytacje.


Orkiestrowe granie w Chojnicach rozpocznie się już w piątek wieczorem przy ul. Sukienników.    - Cały dochód z biletów klub Frisk przekazuje na rzecz WOŚP - informuje Krzysztof Ginter dowodzący miejskim sztabem. Sobotnie popołudnie upłynie pod znakiem koncertów w Bramie Pomorza. O 16 na scenie Sound’n’Grace, ale i lokalne akcenty w postaci RoomX i Marty Wieczorkiewicz.

13 stycznia (sobota) to także data Metalowej orkiestry u Wlada. - Warto przyjść  do pubu Wlad. Specjalnie na potrzeby 26. finału reaktywuje się zespół Kokon. Na pewno zagra "Korę" i "Anioła Anty Romeo". A na licytacji gratka płyta Kokonu "Symbioza", jeszcze zafoliowana - mówi Ginter. Na metalowej orkiestrze zagrają także Moaft, Moringa i Steel Drunk. Wjazd symboliczne 10 zł.

Link do YouTube

Lokalni artyści (RoomX, Marta Wieczorkiewicz, Goood) zaprezentują się także w niedzielę na płycie Starego Rynku. Występ gwiazd startuje o godz. 18, kiedy to do głosu dojdą Romantycy Lekkich Obyczajów. Dobrą godzinę później sympatyków reggae pobuja Damian SyjonFam. O 20 światełko do nieba.

Na ulice Chojnic z puszkami w dniu 26. finału WOŚP wyjdzie 156 wolontariuszy. Kwestować na rzecz noworodków zamierza w tym roku także burmistrz Arseniusz Finster. Włodarz Chojnic pojawi się także na scenie w porze licytacji, by dobrze "opchnąć" łosia Finio. Pluszaka przed finałem czeka pranie i drobny lifting. - Pełna autoryzacja, jeżeli chodzi o imię. Niech się nazywa Finio, bo to już tyle lat trwa. Ja nie pamiętam dokładnie ile, ale co najmniej 15 lat  jest z orkiestrą. Myślę, że zarobił kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo różnie był licytowany. Jest sfatygowany już troszeczkę, ale przez to zabytkowy i pełnoletni - mówi burmistrz. Razem z maskotką do nowego nabywcy trafi certyfikat na pozwolenie używania pseudonimu Finstera.     - Oczywiście będę prosił, żeby za rok łoś znowu wrócił na licytację. Włodarz Chojnic zamierza przekazać na licytację także coś od siebie.

 

Link do Mp3 (Pełna autoryzacja jeśli chodzi o imię...)

Powiat chojnicki na licytację przekazuje otrzymaną z PZPN koszulkę reprezentacji Polski z autografami zawodników. - Wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w licytacji. Może to być koszulka Mistrzów Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - zachęca wicestarosta Marek Szczepański, który też zamierza powalczyć o cenny gadżet kibica. Wójt nie traci okazji by promować najpiękniejszą gminę w Polsce, jak zwykł mawiać o gminie Chojnice. Na licytację wystawia siedmiodniowy pobyt dla dwóch osób w Charzykowach. Poza tym pod młotek pójdą m.in. instrumenty muzyczne, biżuteria czy płyty z autografami.

Wzorem roku ubiegłego gminny finał WOŚP zagości w Charzykowach. Od 9:45 do 13 na placu przy starej poczcie Motoorkiestra. Potem impreza przenosi się do Buchty. I tak godz. 14-15 koncert zespołu Ciągle na Fali, godz. 15-17 teatrzyk dla dzieci, 17-18 występ chojnickiego Big Bandu. Od godz. 18 do 19 zagają Purtki, potem godzina z zumbą. Na zakończenie tj. godz. 20-22 zabawa taneczna z DJ Zieli.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl