Strona główna

Do końca kwietnia potrwa modernizacja ulic na Bytowskim

Do końca kwietnia potrwa modernizacja ulic na Bytowskim

2017-12-18 15:56:42  |  Agata Wiśniewska

Przebudowa ulic na osiedlu Bytowskim przedłużona do końca kwietnia. Burmistrz Arseniusz Finster podpisał wniosek złożony przez konsorcjum firm Marbruk i Ekomel.


Inwestycja warta 3,7 mln zł miała zostać zakończona w październiku. Jak tłumaczyli urzędnicy, ze względu na sporą liczbę wykonywanych przyłączeń do kanalizacji deszczowej, głównie  na ul. Niemcewicza, przedłużono termin wykonawcy do grudnia. W tym roku inwestycja nie zostanie jednak sfinalizowana. Do urzędu trafił kolejny wniosek o wydłużenie terminu, do końca kwietnia. Burmistrz wyraził zgodę. W magistracie przygotowują więc aneks do umowy.
- Objechałem ulice i uważam, że już nie ma takich turbulencji, żeby mieszkańcy narzekali. Nie mamy jeszcze całego ronda na Tuwima, ale na pewno budzi satysfakcję. To co było wcześniej można nazwać marzeniem o rondzie, a teraz jest prawdziwe rondo - mówił Arseniusz Finster na piątkowej (15.12) konferencji prasowej informując o podpisaniu zgody na przedłużenie terminu.
Wśród powodów wykonawca wskazał m.in. wykonanie dodatkowej dokumentacji na podłączenie ul. Prusa do Bytowskiej, złe warunki atmosferyczne: opady deszczu i śniegu, niską temperaturę.

Link do Mp3 (Konsorcjum firm Marbruk i Ekomel proszą o przesunięcie terminu inwestycji do 30 kwietnia...)

- Przedłużenie terminu miałoby objąć wykonanie zieleni na odcinku Niemcewicza - Konopnickiej, oznakowanie poziome, wykonanie skrzyżowania Staszica - Tuwima w zakresie drogowym - wylicza burmistrz.

Link do Mp3 (Przedłużenie terminu miałoby objąć wykonanie zielnie na odcinku...)

Dla chojniczan, których pociechy uczęszczają do "siódemki", dojazd do szkoły przez kolejne miesiące  wiązać się będzie z zachowaniem wzmożonej ostrożności ze względu na niepełną nawierzchnię czy materiały budowlane ustawione wzdłuż chodników.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl