Strona główna

Charzykowskie Termo(r)sy z czterema medalami

Charzykowskie Termo(r)sy z czterema medalami

2017-12-04 15:47:53  |  Monika Szymecka

Od lewej: Wojciech Eleryk, Elżbieta Michałkiewicz i Andrzej Klin.

Złote i srebrne krążki z Międzynarodowych Mistrzostw Morsów w Gdańsku przywieźli reprezentanci lokalnego klubu morsów.


Mistrzostwa w pływaniu ekstremalnym odbyły się w sobotę w Marinie Gdańsk. Do Motławy wskoczyło ponad 200 zawodników z 17 krajów, którzy do wyboru mieli przepłynięcie dystansów od 25 do 450 metrów. Do Trójmiasta wybrała się 6-osobowa reprezentacja Charzykowskich Termo(r)sów. Największy śmiałek, Wojciech Eleryk, już po raz drugi zmierzył się z najdłuższym, prawie półkilometrowym dystansem. - Miały startować 24 osoby, ale kilka nie stawiło się na wezwanie. Jeden z zawodników z wody wyszedł przez ukończeniem dystansu. Okazało się, że w swojej kategorii wiekowej byłem jedyny. Skończyłem z czasem 11:46, a więc o minutę lepszym niż w zeszłym roku - relacjonuje złoty medalista.

Drugi złoty krążek z Gdańska przywiózł Aleksander Machel z Charzyków, najstarszy zawodnik mistrzostw, który za rok skończy 80 lat. Srebra zdobyli chojniczanka Elżbieta Michałkiewicz i charzykowianin Andrzej Klin. - Otwarcie zawodów było w Muzeum Morskim, zakończenie w Europejskim Centrum Solidarności, część właściwa w porcie. Wszystko było dobrze zorganizowane - chwali pływaczka, która ma tylko jedno ale:  - Morska woda z pewnością byłaby czystsza niż ta w Motławie - uważa Elżbieta Michałkiewicz, która z trzech edycji ekstremalnych pływackich zawodów najlepiej wspomina te w Charzykowach. W sobotę hart morsów dobitnie pokazali niepełnosprawni zawodnicy. - Takim ewenementem był Rosjanin bez nogi, który zdobył srebrny medal. Płynął też niewidomy mężczyzna - opowiada chojniczanka.

Reprezentanci naszego regionu byli zapowiadani przez Mariusza Palucha, który komentował zmagania morsów i prowadził sobotnią imprezę. To niejedyny chojnicki akcent na zawodach. Oprócz Charzykowskich Termo(r)sów zrzeszonych w klubie OSiR, z medalami wróciło jeszcze dwóch chojniczan. Srebrny krążek zdobył Piotr Malinowski. A Michał Osowski, który startował pod szyldem Pomerania Winter Swimming przywiózł dwa medale. Na dystansie 200 metrów w swojej kategorii wiekowej nie miał przeciwników, ale zmobilizował się na tyle, że poprawił własny wynik z zeszłego roku. Z kolei na 100-metrowym dystansie wywalczył brąz.

Organizatorem zawodów był Polska Fundacja Morsów "Lech - Mors".

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl