Strona główna

Z 'sekretarki' na referenta

Z 'sekretarki' na referenta

2017-11-21 15:15:47  |  Agata Wiśniewska

 

W ogłoszonym przez ratusz konkursie wystartowała  tylko jedna osoba. Dotychczasowy pracownik. Rekrutację przeszedł pozytywnie. Poza wymaganym wykształceniem posiada "nastawienie na związanie się z administracją publiczną".


Od kandydata na stanowisko referenta w referacie zajmującym się kulturą, sportem  i współpracą z organizacjami pozarządowymi wymagano znajomości przepisów z zakresu sześciu ustaw, prawa zamówień publicznych i kodeksu postępowania administracyjnego. O pracę w urzędzie mogły starać się osoby z wykształceniem wyższym, co najmniej z trzyletnim doświadczeniem w pracy w jednostkach samorządowych lub administracji publicznej. Zgłosił się jeden kandydat, od kilku lat pracujący we wspomnianym referacie.

- Sam byłem zdziwiony. Spodziewałem się kilku, kilkunastu ofert, tymczasem wpłynęła jedna i to obecnego pracownika, który tam pracował, mianowicie pana Łukasza Cisewskiego. Oczywiście spełniał kryteria formalne. Następnie odbyliśmy z nim taką rozmowę. Oceniony pozytywnie - mówi zastępca burmistrza Edward Pietrzyk, który był w komisji konkursowej.

 

Link do Mp3 (Sam byłem zdziwiony. Spodziewałem się kilku, kilkunastu ofert tymczasem wpłynęła jedna i to obecnego pracownika)

 

Dlaczego pracownik zatrudniony w urzędzie wystartował w konkursie? - dopytujemy wiceburmistrza. - On był na takim programie. Dopełniał te obowiązki. Zajmował etat, jak my tu mówimy - sekretarki, czyli z najniższą płacą. Natomiast w tej chwili po tym konkursie będzie młodszym referentem.

Link do Mp3 (n był na takim programie. Dopełniał te obowiązki)Wynik postępowania konkursowego dostępny jest na BIP-ie urzędu wraz z uzasadnieniem, które brzmi: "Kandydat posiada wymagane wykształcenie, wiedzę merytoryczną niezbędną do wykonywania zadań określonych w ogłoszeniu, odporność na stres, nastawienie na związanie się z administracją publiczną".

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl