Strona główna

Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju

Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju

2017-11-13 13:04:43  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

 

Zaledwie kilkanaście godzin potrzebowali policjanci z Komisariatu Policji w Czersku, aby zatrzymać osoby podejrzane o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego. Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.


W miniony piątek (10.11) w godzinach przedpołudniowych kryminalni z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego. Do zdarzenia doszło w czwartek (9.11) około godziny 17-tej. - Jeden ze sprawców wszedł do sklepu, gdzie początkowo chciał zakupić piwo, po czym nagle zażądał wydania pieniędzy. Ekspedientka z obawy o własne życie wskazała szufladę pod ladą. Mężczyzna prysnął jej gazem w oczy, wyjął pieniądze ze sklepowej kasy i wybiegł ze sklepu. Na zewnątrz w aucie czekał na niego jego kompan z którym odjechał w kierunku Czerska - mówi st. sierż. Justyna Przytarska z chojnickiej policji.

Sprawą napadu na sprzedawcę sklepu natychmiast zajęli się policjanci z czerskiego komisariatu. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny pozwoliły wytypować osoby podejrzewane dokonanie o tego przestępstwa. - Do zatrzymań mieszkańców gminy Czersk doszło w piątek w godzinach przedpołudniowych na terenie dwóch powiatów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi, gdzie spędzili noc. Ponadto okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności - informuje policjantka.

Zatrzymani w sobotę usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jednemu z nich, 22-letniemu mężczyźnie za popełnienie przestępstwa rozboju z użyciem środka obezwładniającego grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją sądu został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci  trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Drugi ze sprawców może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl