Strona główna

Były komendant municypalnych zastępcą dyrektora wydziału bezpieczeństwa

Były komendant municypalnych zastępcą dyrektora wydziału bezpieczeństwa

2017-11-09 12:25:21  |  Monika Szymecka

Ireneusz Ruszczyk, który zarządzał strażami w Debrznie i Kęsowie, wygrał konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w chojnickim Starostwie Powiatowym. Docelowo będzie kierował wydziałem, który aktualnie praktycznie pozostaje bez dyrektora. Andrzeja Nogala, który nie rozesłał alertu przed sierpniową nawałnicą, starosta postanowił pożegnać. Formalnie się to jednak nie odbyło, bo dyrektor - emerytowany wojskowy, przebywa na zwolnieniu chorobowym.- Na dzień dzisiejszy dyrektorem jest pan Andrzej Nogal, który przebywa na chorobowym. Nie wiem, jak długo będzie chorował, bo ma poważne sprawy związane ze swoim zdrowiem. Nie chcę być prorokiem - informuje starosta Stanisław Skaja.

Link do Mp3 (- Na dziś dyrektorem jest Andrzej Nogal...)


Po całej historii z nawałnicą w urzędzie uznali, że tak ważny wydział nie może pozostać bez szefa. Dotychczasowy zbagatelizował ostrzeżenie meteorologiczne w dn. 11 sierpnia, nie wysyłając go do poszczególnych gmin powiatu. Ponadto dopiero pod koniec września starosta powołał Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wczoraj komisja podsumowała konkurs na zastępcę dyrektora. Spośród siedmiu kandydatów wybrała Ireneusza Ruszczyka z Sępólna Krajeńskiego. Wybór zaakceptował włodarz.                   - Zobaczymy, zaproszę pana Ruszczyka i uzgodnię wszystkie sprawy dotyczące funkcjonowania wydziału. Zależy mi na tym, żeby jak najwcześniej zaczął funkcjonować. W zamyśle bowiem starosta zamiast dwóch konkursów ogłosił jeden, a jego zwycięzca ma szansę na awans. - Jeżeli oczywiście pan Ruszczyk się sprawdzi, to powołam go na dyrektora.

Link do Mp3 (- Jeżeli pan Ruszczyk się sprawdzi...)


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl