Łukasz Pieńczewski zdobył Tarczę Kaszub

15 października w Chojnicach odbył się V turniej sportowy o Tarczę Kaszub.

Turniej o Tarczę Kaszub został rozegrany w Zespole Szkół Nr 7 w Chojnicach w ramach Dni Kultury Kaszubsko - Pomorskiej 2017 i 60-lecia istnienia oddziału ZKP. Mecenasem turnieju był Franciszek Borzych, kpt Orłów Klawkowo, który ufundował dla najlepszych uczestników turnieju po worku ziemniaków z własnego gospodarstwa.

Zdobywcą Tarczy Kaszub został Łukasz Pieńczewski z zespołu As Pik IV Chełmża, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach sportowych. Jak sam przyznał, niespodziewane, ale bardzo wyczekiwane, które stanowi preludium do dalszych sukcesów dla zawodników klubu Ask Pik Chełmża. Drugie miejsce zdobył Piotr Szutkowski - As Pik III Chełmża, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Jan Słomińskiego - Borowiacy Chojnice. Blisko podium finiszowali także: Jerzy Demus – Miastko, Bogdan Miszka– Miastko, Józef Tuszkowski - Sami Swoi Konarzyny i Rejmund Gafke- Luzino 1. Najlepszą zawodniczką została Ludwika Pokojska - Unia Klawkowo.

W rywalizacji par wygrali Bogdan Miszka i  Jerzy Demus – Miastko. Na drugim miejscu turniej ukończyli Ryszard Zambrowski  i Łukasz Pieńczewski - As Pik IV Chełmża. Natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano As Pik III Chełmża - Piotr Szutkowski i Grzegorz Poznański.

Najlepszym zespołem Tarczy Kaszub została drużyna Miastko – kpt. Eugeniusz Borchardt,  Ryszard Borzyszkowski,  Jerzy Demus i Bogdan Miszka. Drugie miejsce zdobył As Pik IV  Chełmża – kpt. Roman Rzymski, Sławomir Bejger, Łukasz Pieńczewski, Ryszard Zambrowski. Trzecie miejsce na podium zdobył zespół Luzino I – kpt. Zbigniew Tobias, Rajmund Gafke, Andrzej Mielke, Jan Pallach. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Asy Mikołajki Pomorskie,  As Pik III Chełmża, Borowiacy Chojnice i Orły Klawkowo.

Turniej o Tarczę Kaszub był ostatnim turniejem rankingowym Masters Pomorze 2017. Podsumowanie i nagrodzenie najlepszych zawodników i drużyn, odbędzie się 3 grudnia podczas turnieju o puchar Kaszëbë Baszka w Arena Przywidz.