Strona główna

Uwaga! Woda w kilku wsiach niezdatna do spożycia! Aktualizacja

Uwaga! Woda w kilku wsiach niezdatna do spożycia! Aktualizacja

2017-10-11 15:50:05  |  Monika Szymecka

W wodzie wykryto bakterie grupy coli. Chodzi o wodociąg w Lichnowach, którym woda dostarczana jest także do sąsiednich wsi: Ostrowitego, Nowego Ostrowitego, Ciechocina, Granowa i Chojnat.

 

Inspekcja sanitarna wydała dziś decyzję o brak przydatności wody do spożycia przez ludzi ze stacji uzdatniania wody w  Lichnowach, a także nakazała podjęcie działań naprawczych przez Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Chojnicach w celu poprawy jakości wody. Jeszcze kilka dni temu gminna spółka przeprowadzała profilaktyczne chlorowanie wody i informowała, że wodę do spożycia trzeba przegotować. Aktualnie GZGK dostarcza wodę zdatną do spożycia w następujące miejsca: Lichnowy przy kościele, Ostrowite przy Szkole Podstawowej, Nowe Ostrowite przy sklepie, Ciechocin przy remizie strażackiej, Granowo przy świetlicy, Chojnaty przy placu zabaw.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod następującymi nr telefonów: 513 060 131, 513 060 144. Informacje dotyczące jakości wody na bieżąco mają być aktualizowane i umieszczane na stronie Urzędu Gminy w Chojnicach i Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chojnicach Sp. z o.o.

Aktualizacja 12.12.2017 r.

W związku z decyzją wydaną wczoraj (11.10) przez utrzymuje się do odwołania zakaz spożywania wody przez ludzi. Wyniki ponownych badań laboratoryjnych mikrobiologicznych znane będą 13 października (piątek). Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej przystąpił do działań naprawczych celem przywrócenia jakości wody do obowiązujących wymagań sanitarnych. Za utrudnienia zakład przeprasza.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl