Strona główna

XXV Jesienny Bieg Ekologiczny Gminy Chojnice

XXV Jesienny Bieg Ekologiczny Gminy Chojnice

2017-10-11 08:59:48  |  Zdzisław Bucław

7 października (sobota) w Swornegaciach odbył się XXV Jubileuszowy Jesienny Bieg Ekologiczny Gminy Chojnice, w którym wzięły udział wszystkie szkoły naszej gminy z: Charzykowa, Kłodawy, Lichnów, Nowej Cerkwi, Nieżychowic, Ogorzelin, Ostrowitego, Pawłowa, Silna i Swornegaci.


Przeprowadzono 12 biegów, w których wzięło udział łącznie około 500 zawodników, a bieg ukończyło 453. Do wszystkich uczestników i organizatorów imprezy sportowo-ekologicznej list gratulacyjny z życzeniami wystosował wójt Zbigniew Szczepański.

Celem imprezy była m.in. popularyzacja masowego biegania wśród dzieci i młodzieży szkolnej, propagowanie czynnego wypoczynku na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego,  wyłonienie reprezentacji Gminy Chojnice wśród szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na zawody powiatowe w biegach przełajowych.


Zorganizowania imprezy podjęli się: Szkoła Podstawowa w Swornegaciach, Uczniowski Klub Sportowy „TUR” w Swornegaciach, Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach, Gminny Szkolny Związek Sportowy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania, darczyńcom, fundatorom oraz sympatykom biegu, a także jednostkom, które pomogły w organizacji.

Wszyscy fundatorzy, darczyńcy i sympatycy zostali nagrodzeni okolicznościową tabliczką z podziękowaniem od Wójta Gminy Chojnice i dyrektora Szkoły Podstawowej w Swornegaciach.
Trzy najlepsze reprezentacje szkolne w klasyfikacji zespołowej z klas gimnazjalnych i sześć z szkół podstawowych otrzymały puchary oraz cztery najlepsze reprezentacje w kategorii klas gimnazjalnych i sześć z szkół podstawowych otrzymały nagrody w postaci piłek. Trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii 2007-2008, 2005-2006 i 2002-2003 otrzymały statuetki dla zespołów szkolnych. Najlepszy 5-cioosobowy zespół będzie reprezentował naszą gminę w zawodach powiatowych.

Najlepsi zawodnicy w każdym biegu otrzymali okolicznościowe medale. Na koniec imprezy z okazji Jubileuszu XXV Jesiennego Biegu Ekologicznego rozlosowano 5 nagród ufundowanych przez Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach dla zawodników, którzy brali udział w biegu i obecni byli do końca imprezę.

Po biegach chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił na ergometrach wioślarskich na dystansie 500m w dwóch kategoriach  wieków 2002-2003 oraz 2004-2005 zarówno wśród dziewcząt i chłopców. Najlepsi zawodnicy w tejkonkurencji zostali zagrodzeni upominkami , które wręczał syn olimpijczykaw wioślarstwie rodem ze Swornegaci Marian Drewek oraz Prezes UKS „TUR” Zbigniew Chrapkowski. Konkurencja ta nawiązywała do Jubileuszu XX Regat Wioślarskich im. Bolesława Drewka, które odbędą się 2 czerwca 2018r.

Z okazji Narodowego Dnia Sportu i Jubileuszu Jesiennego Biegu Ekologicznego wszyscy uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z atrakcji ufundowanych przez GOK w Chojnicach: dmuchanego zamku, zjeżdżalni oraz elektrycznej „karuzeli - huśtawki” w kształcie łodzi. Dodatkowe atrakcje cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników.

Wszyscy uczestnicy i goście zostali poczęstowani grochówką i drożdżówką. Szczególne podziękowania organizatorzy biegu kierują pod adresem pracowników GOK w Chojnicach oraz WDK w Swornegaciach oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swornegaciach za pomoc w organizacji i czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników.

Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Sworneaciach za przygotowanie posiłku oraz organizację biegu. Dziękujemy komisji sędziowskiej, paniom w sekretariacie zawodów, opiekunom poszczególnych reprezentacji, służbie medycznej i młodzieży za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników na trasie biegów. Dziękujemy serdecznie nauczycielom wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie zawodników, a dyrektorom szkół za zorganizowanie przejazdu.

Szczególne słowa uznania organizatorzy kierują pod adresem uczestników XXV Jesiennego Biegu Ekologicznego, wszystkie biegi przebiegały w sportowej atmosferze i w duchu „fair play”. W tym miejscu na szczególne gratulacje i wyróżnienie godne naśladowania zasługuje uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach Milena Wojdan, która podczas
swojego biegu zauważając zasłabnięcie rywalki przerwała współzawodnictwo i powiadomiła strażaków, którzy udzielili pomocy zawodniczce. Milena została wyróżniona za swój czyn i postawę „fair play” oraz otrzymała nagrody, które wręczyli ks. proboszcz Mirosław Klawikowski, dyrektor GZO Bernadeta Zimnicka oraz dyrektor SP w Nieżychowicach Małgorzata Szynwelska. Dyrektor SP w Swornegaciach podkreślił, że warto być dobrym człowiekiem zarówno w sporcie i w życiu. Prawdziwy zbieg okoliczności i zaskoczenie tego zdarzenia było wówczas, jak podczas losowania wywołano w/w bohaterkę biegów do odebrania nagrody okolicznościowej! Czy to szczęście, czy „nagroda” za postawę godną naśladowania?

Wyniki

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl