Strona główna

Spółdzielcza pomoc

Spółdzielcza pomoc

2017-10-09 15:21:59  |  Monika Szymecka

Ponad 60 tys. zł trafi do poszkodowanych nawałnicą w powiecie chojnickim. Pieniądze na konto założone przez miejski samorząd w Banku Spółdzielczym w Chojnicach wpłacały głównie inne banki, które odpowiedziały na apel.

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia zebrana kwota wyniosła 63 tys. zł, z czego niecałe 4 tys. zł to wpłaty od osób fizycznych. Liczba może nieco wzrosnąć, bo konto działa do jutra. Środki zostaną rozdzielone między gminy Chojnice, Brusy i Czersk - po 30 %, 10 % miasto Chojnice.       - Będziemy w umowie z samorządami wskazywać, żeby te środki były przeznaczone na zasiłki dla osób fizycznych, które zostały dotkniętę nawałnicą - informuje burmistrz Chojnic. Umowy poprzedzi uchwała rady miejskiej w sprawie pomocy publicznej, bo wspomniane konto utworzył chojnicki ratusz. Jednak największe straty w wyniku żywiołu poniosły sąsiadujące z miastem gminy wiejskie.

- Solidaryzując się z poszkodowanymi zwróciliśmy się do innych banków spółdzielczych, z którymi współpracujemy w ramach grupy Banków Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie z apelem o wpłaty. Spotkał się on z pozytywnym oddźwiękiem 53 banków - informuje Edyta Danielewska, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Chojnicach.

- Takie działania naszego banku i banków spółdzielczych potwierdzają, że działamy zgodnie z naszą misją i strategią. Nie zajmujemy się tylko prowadzeniem sensu stricto usług bankowych, ale także prowadzimy działalność charytatywną. Tu mieszkamy, tu pracujemy, funkcjonujemy, i tu chcemy być blisko naszych mieszkańców. Zawsze i kiedy tylko możemy, będziemy starali się być dla tej lokalnej społeczności partnerem. Nie tylko finansowym, ale właśnie służyć wsparciem w różnego rodzaju negatywnych skutkach - podkreśla prezeska chojnickiego banku.

Link do Mp3 (- Takie działania naszego banku...)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl