Strona główna

Jan Nowicki w ramach projektu 'Teatr za murami'

Jan Nowicki w ramach projektu 'Teatr za murami'

2017-10-06 14:35:53  |  Łukasz Sajnaj ChCK, fot. Anna Kondratowicz

Jan Nowicki w dniach 11 i 12 października przyjedzie do Chojnic i okolicznych miejscowości by spotkać się z osobami biorącymi udział w projekcie 'Teatr za murami', realizowanym przez Chojnickie Centrum Kultury.


Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 r. w Kowalu k. Włocławka. Jest jednym z największych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Zagrał w ponad 240 filmach, w tym m.in. w „Niepochowanym”, „Wielkim Szu”, „Magnacie”, „Spirali” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, które przeszły do historii teatru polskiego. Jest autorem kilku książek, wierszy, tekstów piosenek i kolęd.

Jan Nowicki spotka się z osadzonymi więźniami Zakładu Karnego w Czarnem, Aresztu Śledczego w Chojnicach (oddział zewnętrzny dla kobiet w Czersku), oraz z wychowankami Schroniska dla Nieletnich w Chojnicach, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Debrznie.

We wszystkich tych placówkach pokazany został spektakl "Terror 2.0" Chojnickiego Studia Rapsodycznego, a chętne osoby wzięły udział w warsztatach teatralnych. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl