Strona główna

Morsy zapraszają do wody

Morsy zapraszają do wody

2017-09-21 09:34:44  |  Agata Wiśniewska

Dobry humor u morsów to podstawa!

Jeszcze ciepła... - To najlepsza pora dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z morsowaniem - mówi Marek Koperski z Charzykowskich Termo(r)sów. Amatorzy zimnych kąpieli spotykają się co niedzielę o godz. 12 na pomoście w Charzykowach.


Woda w Jeziorze Charzykowskim w ubiegłą niedzielę miała 13 stopni. - Czekałem na taką wodę przez całe lato. Choć też prawdą jest, że w tym roku ona nawet zbyt dobrze nie zdążyła się nagrzać - mówi Marek Koperski, który w towarzystwie innych morsów i foczek uskutecznia kąpiele już drugi tydzień. Jak podkreślają zgodnie lokalne morsy, czas jesienny jest najlepszy do pierwszych zanurzeń dla tych, którzy kąpiel w jeziorze uskuteczniali tylko latem. - To przejście do zimy jest wtedy o wiele łagodniejsze. Człowiek przyzwyczaja swój organizm do tego, że z tygodnia na tydzień woda jest chłodniejsza - mówią przedstawicielki płci pięknej. A jak już ciało ogarnie stres związany z zimnem, to potem pozostaje już tylko czerpać przyjemność z kąpieli w przeręblu.
Co jest potrzebne, żeby zacząć? - Przede wszystkim pozytywne nastawienie. A poza tym ręcznik i ciepły szlafrok. Wraz z zimą do kompletu dojdą buty neoprenowe, czapki, rękawiczki  i termos z gorącą herbatą. Serdecznie zapraszamy w swoje szeregi - mówi pan Marek, który jako prezes pomorskiego WOPR-u jest gwarantem bezpieczeństwa nad wodą. Do rozpoczęcia sezonu zaprasza oczywiście także stałych zimowych bywalców.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl