Strona główna

Zrzutka dla poszkodowanych

Zrzutka dla poszkodowanych

2017-09-20 15:14:10  |  Monika Szymecka

Konkretne rodziny, które ucierpiały w sierpniowej nawałnicy można wesprzeć poprzez stronę zrzutka.pl. Skalę strat pięciu rodzin można też obejrzeć w nagraniach video, które udostępnilśmy na FB ch24.


Z popularnego portalu, na którym organizuje się różnego rodzaju zbiórki, skorzystało dwóch chojniczan Jacek Żywicki i Robert Labenc. Do tej pory odwiedzili pięć rodzin, a filmy, w których dotknięci kataklizmem opisują swoją sytuację trafiają nie tylko na zrzutkę, w której organiztorką zbiórek jest Hanna Butkiewicz, ale i popularny portal społecznościowy. - To naprawdę przynosi efekty - cieszy się pan Jacek, który w sierpniu organizował zbiórki pod chojnickim marketami, a pozyskane dary rozwoził nie tylko po powiecie chojnickim, ale i poza nim. Doskonale więc wiedział, gdzie skala zniszczeń jest największa i ludzie stracili dach nad głową. - Nasza pierwsza zbiórka internetowa jest na półmetku. Zebraliśmy 2436 zł. Już teraz można jasno powiedzieć: było warto! W rozpropagowaniu zbiórki bardzo pomógł film, który ma do tej pory 470 udostępnień i... 40 tysięcy wyświetleń! To głównie dzięki temu p. Kłosińscy z Czyczków otrzymali oferty pomocy z całego kraju. Również Urząd Gminy w Brusach zaczął ich poważnie traktować - poinformował wczoraj na FB.

Chojniczanie odwiedzili też Ewę Gładką z Rytla, której sytuacja jest naprawdę ciężka, bo dom nadaje się tylko do rozbiórki. Pod tym linkiem można udzielić jej wsparcia, podobnie jak p. Sławomirowi Rekowskiemu z Lotynia, który wraz z sąsiadami dotarł do harcerzy z obozu w Suszku. W odbudowie domu można pomóc również państwu Kowalikom ze Sternowa. Jedna ze zbiórek nie dotyczy odbudowy domu, tylko budynku galerii Oczko w Męcikale. W każdym przypadku można przelać dowolną kwotę pieniędzy, ale też przekazać konkretne materiały budowlane albo pomóc własnymi rękami. Przy każdej zbiórce znajduje się numer telefonu,  pod którym można dopytać o szczegóły. Poszkodowani, których domy zakryte są plendekami, mają niewiele czasu, żeby z pracami uporać się przed zimą.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl