Strona główna

Ostrzeżenie 2. stopnia! Silny wiatr

Ostrzeżenie 2. stopnia! Silny wiatr

2017-09-13 09:49:32  |  Agata Wiśniewska

Wieczorem i w nocy możemy się spodziewać wiatru o średniej prędkości do 45 – 56 km/h. - W  porywach do 65 – 80 km/h, lokalnie nawet 90 km/h - mówi Dawid Gackowski z Polskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Meteorologii. Silny wiatr na Pomorzu może utrzymać się do niedzieli. Ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli takie samo jak w przypadku sierpniowej nawałnicy, do lokalnych samorządów rozesłał wczoraj Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego chojnickiego starostwa.


W związku z wystąpieniem silnego i porywistego wiatru w porywach osiągający 65 – 80 lokalnie 90 km/h  mogą zostać wyrwane drzewa z korzeniami, łamane gałęzie oraz podrywane mogą być przedmioty lekkie i wolno leżące. - Zaleca się uprzątnięcie z balkonów wszelkiego rodzaju przedmiotów lekkich i wolno leżących, przeparkowanie samochodów spod drzew. Oraz należy śledzić komunikaty meteorologiczne o sile prędkości wiatru - mówi Dawid Gackowski z Polskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Meteorologii. Stowarzyszenie od czasu nawałnicy sysetmtycznie podsyła komunikaty na naszą redakcyjną skrzykę.

Ostrzeżenie drugiego stopnia, o silnym wietrze, rozesłało wczoraj do lokalnych samorządów chojnickie starostwo. "Najsilniejszy wiatr spodziewany jest w powiatach północnych w godzinach nocnych. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 7:30 13.09.2017 do 14.09.2017 godz. 7:30 " - czytamy w informacji nadesłanej do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni.

Z racji tego, iż na liście adresatów poza samorządami znalazła się jedynie lokalna rozgłośnia radiowa wystąpiliśmy dzisiaj z apelem do starostwa, aby alerty pogodowe przekazywane były także mediom elektronicznym. Otrzymaliśmy bardzo szybko odpowiedź, że nasz adres został dodany do listy kontaktów, na którą rozsyłane są ostrzeżenia. W załączniku poniżej pełna prognoza pogdy i ostrzeżenie WBiZK.

Aktualizacja 13.09.2017 g. 15:07

Niebezpieczne wiatry w naszym regionie utrzymają się do 15 września (godz. 19:30), o czym mówi druga prognoza nadesłana przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni do chojnickiego starostwa.

Prognoza pogody, alert pogodowy

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl