Strona główna

Nauczyciele również ciągle się uczą

Nauczyciele również ciągle się uczą

2017-08-30 14:05:01  |  Monika Szymecka

Choć dziś w starostwie odebrali awanse na nauczycieli mianowanych, to wszyscy podkreślali, że to dopiero jeden z kroków w karierze, bo w tym zawodzie kształcić trzeba się ciągle. Kolejny czekający ich egzamin to stopień nauczyciela dyplomowanego. Ale to najszybciej za dwa lata.


- Cieszymy się, że nasza kadra nauczycielska podnosi swoje kwalifikacje, bo to będzie miało też na pewno przełożenie na jakość nauczania w podległych nam szkołach - gratulacje pedagogom składał starosta Stanisław Skaja. Na nauczyciela mianowanego awansowało dwunastu belfrów z siedmiu szkół: Damian Szulman (ZS w Chojnicach), Jowita Szmeja (Technikum nr 2 w Chojnicach), Monika Dykier (ZSP nr 1 w Chojnicach), Jacek Hałuszkiewicz (ZSP nr 2 w Chojnicach), Justyna Hoffman, Magdalena Szmaglińska, Sławomir Kordecki (Tech. nr 3 w Chojnicach), Dorota Borzyszkowska (ZSP w Malachinie), Marcin Stopa, Seweryna Stopa, Karolina Wilczewska (ZSS w Czersku), Lichoń Barbara (M-S ZSP w Chojnicach).

Wszyscy mile wspominali swój ostatni egzamin i choć dopiero co go przeszli, mówili o planach dalszego rozwoju, czyli stopniu nauczyciela dyplomowanego. Marcin Stopa, nauczyciel Zespoł Szkół Specjalnych w Czersku, nie zamierza jednak ograniczać się tylko do pracy umysłowej.  
- Aktualnie chciałbym zrobić kurs pilarza, bo to będzie najbardziej potrzebne.

Link do Mp3 (- Aktualnie chciałbym zrobic kurs pilarza...)

Co ciekawe, pan Marcin awansował równo z żoną Seweryną, z którą pracuje w jednej placówce.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl