Strona główna

Pomoc Chojnic dla poszkodowanych samorządów

Pomoc Chojnic dla poszkodowanych samorządów

2017-08-22 08:58:20  |  Monika Szymecka

O przekazaniu 150 tys. zł wczoraj zdecydowali radni miejscy. Po 50 tys. zł trafi do gmin Chojnice, Brusy i Czersk. W Chojnicach nawałnica wyrządziła nieporównywalnie mniejsze szkody.

 

 

Do ratusza wpłynęły 24 wnioski o pomoc doraźną na uszkodzone w wyniku wichury domy. - Dla 11 już wypłaciliśmy. Na koncie mamy 87 tys. zł od wojewody - burmistrz Arseniusz Finster wyliczał na wczorajszej sesji.

Link do Mp3 (- 24 wnioski są złożone...)

Zapowiedział, że miejski samorząd także zgłosi na rządową listę gmin objętych w rozporządzeniu, które przewiduje szybszy tryb pozwolenia na odbudowę. Zgłoszono też szkody na trzech budynkach gospodarczych.

Także w mieście w ruch pójdą piły. Sporo do posprzątania jest w Lasku Miejskim, do którego jest zakaz wstępu. - W Lasku Miejskim mamy zniszczone niestety ok. 20 % drzewostanu. To bardzo dużo, szacujemy, że ok. tysiąca drzew - podawał włodarz.

Link do Mp3 (- W Lasku Miejskim mamy zniszczone...)

Uszkodzeniu uległy też urządzenia na tamtejszym placu zabaw. Na Wzgórzu Ewangelickim powaliło ok. 100 drzew, czyli ok. 15 %. Poza tym uszkodzonych jest osiem wiat autobusowych, sześć lamp i znaki drogowe. - Wszystkie zagrożenia zostały usunięte - relacjonował burmistrz Finster.

Po kataklizmie w Banku Żywności rozpoczęła się zbiórka. Do wczoraj zebrano 1 600 kg żywności. Większość trafiła do gminy Chojnce, następne w kolejce są Kęsowo i gm. Czersk. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze bezpłatnie przyjmuje azbest. Opłata składowa nie zostanie policzona przez marszałka.

- Niestety głównym problemem, moim zdaniem, jest brak prądu. Udało się energetyce po tygodniu włączyć na niektórych ulicach. Jeszcze mamy niestety miejsca pojeydncze, gdzie nie ma prądu. Dziś dodatkowo straż miejska i wydział komunalny objeżdżają te miejsca i będzimy informować Eneę - informował burmistrz na poniedziałkowej sesji.

Link do Mp3 (- Niestety głównym problemem....)Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl