Strona główna

Jest weekend, można pomóc

Jest weekend, można pomóc

2017-08-18 13:48:40  |  Monika Szymecka, fot. Michał Włoch

Wolontariusze, którzy wczoraj pracowali m.in. na terenie strzelnicy w Rytlu.

Ludzie poruszeni tragedią, która tydzień temu dosłownie spadła z nieba na mieszkańców naszego regionu, zdecydowani są pomogać. Takie sygnały spływają z całej Polski.

 

- Nie jesteśmy może zawodowcami, ani wielkimi siłaczami, ale nie możemy spokojnie patrzeć na to co się u Was dzieje. Poznań jest z Wami!!! Póki co duchem, ale w weekend będzie i ciałem - do ch24 napisał pan Paweł, prosząc o namiary na konkretne miejsce, gdzie pomoc się przyda. - Dysponuję wolnym weekendem i chciałbym fizycznie pomóc. Będę wdzięczny za każdą informację - zadeklarował pan Krystian z Łodzi.

Już we wtorek w Rytlu wsród 1,5 tysiąca wolontariuszy można było spotkać m.in. ekipę z Trójmiasta, ale nie tylko. A przed częścią z nas dwa dni wolnego. Znając zaanagażowanie chojniczan, także wybiorą się w okoliczne miejscowości. Fizyczna pomoc przyda się w wielu miejscach, ale z koordynacją działań jest nadal różnie. Dlatego zapraszamy do wymiany informacji i potrzeb konkretnych sołectw w komentarzach lub na FB ch24.

W Brusach chętni do pomocy mogą zgłaszać się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Gdańskiej 1 b. Pod tymi nr tel. można uzyskać szczegółowe informacje 664 746 786 (p. Szmaglik) i 664 460 316 (p. Szultka). Z tego co udało nam się dowiedzieć, pilarze potrzebni są w Leśnie i Wysokiej Zaborskiej, a także do uprzątnięcia cmentarza w Brusach. Jest wiele zniszczonych budynków, więc każda para rąk się przyda. Dyspozycje będą wydawane na miejscu.

Tradycyjnie o 9 rano zbiórka odbywa się przed Ośrodkiem Kultury w Rytlu przy ul. Ks. Kowalkowskiego 11 (nr do sołtysa 733 362 296). Tu mają już niezłą wprawę w rozdzielaniu zadań i sporo uprzątniętych wiatrołomów, w tym z wody. A na pewno pomoc przyda się okolicznym osadom.

Na terenie Krojant na bieżąco zgłaszać można się do p. Tomasza Winieckiego pod nr 52 398-56-56, 52 398-56-57. Rekonstrukcja szarży została odwołana, za to 1 września o godz. 9 na terenie dawnej Polowej Stanicy Kawaleryjskiej, na terenie gospodarstwa państwa Winieckich, w celu niesienia pomocy mieszkańcom Krojant podczas usuwania skutków ostatniej nawałnicy spotykają się kawalerzyści. - Będziemy pracować do niedzieli 3 września br. i tego dnia o godz. 10.45 weźmiemy udział w uroczystościach patriotyczno - religijnych pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów pomorskich przy szosie Chojnice - Tczew. Nocleg zapewniony od piątku w szkole w Nowej Cerkwi. Proszę zabrać ze sobą karimaty i śpiwory. Wyżywienie zabezpieczą wolontariusze. Do pracy należy zabrać rękawice robocze, linki nie krótsze jak 10 metrów, grabie oraz piły motorowe, jeśli ktoś posiada - informują na FB.

Z prośbą o pokierowanie ludzi chętnych do pracy w terenie zwróciliśmy się do powiatu. Uzyskaliśmy informację, że pomoc potrzebna jest w Dziemianach i Lipuszu (nr tel. 501 784 696).

Poniżej kilka zdjęć z wczorajszej popołudniowej pracy w Rytlu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl