Pomorze zwycięża na OOM. Srebro Mateusza!

2017-08-09 11:41:44  |  Łukasz Dzięcielski Chojnicki Klub Żeglarski

Zawodnicy i zawodniczki z Pomorza, w tym spora reprezentacja ChKŻ Chojnice, zdominowali pierwszą odsłonę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie. Regaty odbyły się w dniach 4-8.08.2017 na Zalewie Zegrzyńskim. Nasi zawodnicy przywieźli z Olimpiady jeden srebrny medal i zajęli parę czołowych lokat w swoich klasach.

Co do przebiegu Olimpiady, to trzeba zaznaczyć, że warunki, w jakich ścigali się uczestnicy były bardzo zmienne. To specyfika Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwszego dnia było mało wiatru, a drugiego powiało już lepiej, nawet do 20 węzłów. Dzięki temu wszyscy mogli równiej żeglować. Z kolei trzeciego dnia nie wiało wcale i odwołano zaplanowane wyścigi, wreszcie na zakończenie wiatr był zmienny i średni.

Największy sukces odniósł Mateusz Grzempa w klasie Laser 4.7 Mężczyzn, który zdobył srebrny medal. Do złota zabrakło mu bardzo niewiele, zaledwie 6 punktów. Mateusz w każdym wyścigu zajmował czołowe miejsca, co pozwoliło mu dowieźć medal aż do końca regat. W tej samej klasie startował także Kacper Żywiczka, który w swoich pierwszych startach w klasie Laser zajął dobre 19 miejsce na 59 startujących.

W klasie Laser 4.7 Kobiet swoje pierwsze kroki w tej klasie stawia także Laura Szulc, która sprawiła niemałą niespodziankę i zajęła bardzo dobre 5 miejsce na 26 uczestniczek. Należy zaznaczyć, że Laura pływała bardzo równo, zajmując czołowe miejsca w prawie każdym wyścigu.

W klasie Laser Radial Kobiet rywalizowała Oliwia Laskowska. W stawce 12 zawodniczek zajęła ona "najgorsze dla sportowca" 4 miejsce, tuż za podium. Do "brązu" zabrakło jej tylko 3 punkty. Do drugiej części OOM w kl. Optimist, która odbędzie się w dniach 16-20.08.2017 r., przygotowują się już nasi najmłodsi żeglarze.