Strona główna

Irmina: Jestem trzy metry nad ziemią

Irmina: Jestem trzy metry nad ziemią

2017-07-17 15:27:54  |  Agata Wiśniewska

Świeżo upieczona Mistrzyni Świata w klasie 470 Irmina Mrózek-Gliszczynska jeszcze nie ochłonęła po sobotnim zwycięstwie. Wychowanka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego wraz z Agnieszką Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) sprawiła, że złoty krążek w klasie olimpijskiej trafił w końcu do Polek.


W trakcie Mistrzostw Świata w Salonikach rozegrano 12 wyścigów. Irminie i Agnieszce aż 9 razy udało się dopłynąć na metę w pierwszej trójce. Do wyścigu medalowego dziewczyny podchodziły wiedząc, że srebro już mają zapewnione. Tego dnia rywalizację na wodzie   zakończyły na 7 pozycji, to wystarczyło by sięgnąć po złoto. Srebro trafiło do Brytyjek. - Mam jakąś bombę uczuć w głowie, jestem trzy metry nad ziemią - mówi Irmina Mrózek-Gliszczynska, której wciąż cieżko uwierzyć w osiągnięty sukces. Polska załoga jest już w kraju.

Przypomnijmy, że Irmina wraz ze szczecinianką w roku ubiegłym zakończyła na 10. miejscu zmagania na Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Potem zawodniczka ChKŻ przeszła operację kolana i długą rekonwalescencję. Na wodę żeglarka wróciła w maju, wtedy też zajęła ze Skrzypulec 3. miejsce ma Mistrzostwach Europy. W trakcie MŚ kolano chojniczance dało znać o sobie tylko raz. - I to tak w minimalnym stopniu, że jestem zadowolona z siebie. To były najtrudniejsze warunki dla nogi, bo była cały czas zgięta. Jak to wytrzymała, to wszystko wytrzyma - mówi Irmina.

W dzień przylotu do Grecji dziewczyny powitało ponad 40 stopni na termometrze. Potem temperatura spadła o kilka stopni. - Całe szczęście, że jak nie było wiatru czekałyśmy w porcie a nie na wodzie. Nie wiem co było najtrudniejsze, bo całe regaty były wymagające, trzeba było maksymalnie trzymać skupienie a do tego dochodził wysiłek fizyczny, żeby manewry były idealne.

W sierpniu przed chojnicko-szczecińską załogą m.in. start na Mistrzostwach Japonii. - Poznamy akwen, na którym odbędzie się kolejna olimpiada.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl