Strona główna

Najlepszy dzień w życiu Oliwii

Najlepszy dzień w życiu Oliwii

2017-07-17 08:30:24  |  Łukasz Dzięcielski ChKŻ

Zawodnicy ChKŻ Chojnice rozpoczynają starty w najważniejszych regatach jakimi są Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy w różnych klasach. Na „pierwszy ogień” poszła Oliwia Laskowska, która startowała w Mistrzostwach Europy Juniorek. Poniżej jej relacja po zakończonych mistrzostwach.


„W czwartek (13.07.2017 r.) zakończyłam moje pierwsze w życiu Mistrzostwa Europy Juniorek –U17, które odbywały się w Gdyni. W ciągu 6 dni rozegrano 10 wyścigów. Pojechałam tam zdobywać kolejne doświadczenie i podpatrywać starsze rywalki z większymi umiejętnościami. Środa okazała się dla mnie najszczęśliwszym dniem, będę go pamiętać do końca życia. Od rana czekaliśmy na wiatr, który przyszedł dopiero o 15, po czym zeszliśmy na wodę . O 16
zaplanowano nasz start. Przed startem podpłynęłam do trenera, a zarazem taty, Mirka i powiedziałam: - tato niech puszczają ten start, bo już nie mogę się doczekać. No i zaczęło się, wystartowałam. Od razu po stracie zrobiłam zwrot i popłynęłam do prawej skąd schodził wiatr, większość moich rywalek popłynęła do lewej. Po paru minutach, gdy zrobiłam kolejny zwrot, wiedziałam już, że prowadzę ten wyścig, ale powiedziałam sobie: - Oliwia dajesz, możesz to wygrać, wrzuć na luz. Najważniejsze było doprowadzić ten wyścig do końca i nie zwariować. Udało mi się to, gdy wpłynęłam na metę najpierw miałam kontrolę sprzętu, po czym podpłynęłam do taty a on mi powiedział: - Oliwia wygrałaś wyścig Mistrzostw Europy ze starszymi dziewczynami o 2 lata. Po tych słowach poleciały mi łzy wzruszenia. Najlepszy dzień w moim życiu. Zmagania w Mistrzostwach Europy U17 zakończyłam na 8 miejscu, a to bardzo duży sukcesdla mnie, gdyż trenować zaczęłam 2 lata temu”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl