Strona główna

Irmina walczy o złoto na Mistrzostwach Świata!

Irmina walczy o złoto na Mistrzostwach Świata!

2017-07-15 10:26:42  |  (aw), fot. POL11 - Skrzypulec & Mrózek Gliszczynska

O godz. 12.30 czasu polskiego odbędzie się ostatni już wyścig na Mistrzostwach Świata w Grecji w olimpijskiej klasie 470. Irmina Mrózek-Gliszczynska (ChKŻ) i Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) zapewniły już sobie srebro. Dziś stają do walki o złoto, a my trzymamy kciuki! Aktualizacja: Irmina i Agnieszka Mistrzyniami Świata!

 


To wyjątkowa chwila dla polskiego kobiecego żeglarstwa, ponieważ do tej pory reprezentantkom naszego kraju nie udało się przywieźć złotego medalu w klasie 470 z Mistrzostw Świata. A chojnicko-szczeciński team nie zamierza odpuszczać w wyścigu medalowym. Chrapkę na złoto mają także Brytyjki. - Przed operacją kolana powiedziałam sobie, że wrócę na wodę silniejsza, ale to przerosło moje oczekiwania. Już przed medalowym wyścigiem wiemy, że niżej niż srebro nie będziemy. Jeszcze mamy jeden wyścig gdzie będziemy bronić złota. Jest to dla nas bardzo dobry początek kampanii Tokio 2020 - mówi Irmina Mrózek-Gliszczynska, która do pływania wróciła zaledwie trzy miesiące temu.

 

Aktualizacja 15.07.2017 r.

Siódme miejsce w wyścigu medalowym, przy wcześniej zdobytych lokatach wystarczyło by złoto powędrowało do Irminy i Agnieszki! Polska w końcu ma mistrzostwo świata w olimpijskiej klasie 470 wśród kobiet. Gratulujemy!!!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl