Strona główna

Ekonomiczny fundament turystyki

Ekonomiczny fundament turystyki

2017-07-15 06:43:10  |  Sopocka Szkoła Wyższa

Piękna nasza Polska cała! Lasy, jeziora, możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, wodnej, wypoczynek w gospodarstwach turystycznych, letnie imprezy miejskie, które przyciągają turystów itd. Jak zorganizować to wszystko? Jak zaplanować? Jak wyliczyć ekonomiczny potencjał turystyki? Spieszymy z odpowiedzią: na studiach licencjackich z ekonomii o specjalności marketing i zarządzanie turystyką.


Strategia rozwoju każdego miasta, gminy, powiatu i województwa nie istnieje bez strategii rozwoju turystyki. Walory turystyczne miejsca przyciągają turystów, więc przedsiębiorcy świadczący usługi noclegowe, gastronomiczne czy sportowe czekają na nich cały rok. Oferta turystyczna, która ma służyć rozwojowi gminy musi być jednak przemyślana pod kątem ekonomicznym. Oprócz wytyczenia szlaku rowerowego istotne jest bowiem wyliczenie kosztów związanych z jego budową i utrzymaniem. Umiejętność analiz ekonomicznych w tym zakresie jest zatem pierwszym fundamentem wykorzystania potencjału turystycznego i późniejszego jego rozwijania. Stąd już krok do zarządzania turystyką krajową!

Studia ekonomiczne o specjalności marketing i zarządzanie turystyką doskonale przygotują każdego studenta, by stał się specjalistą w zarządzaniu turystyką i promowaniu jej. Jest to szczególnie atrakcyjny kierunek dla absolwentów techników kształcących w kierunku turystycznym m.in. technik turystyki wiejskiej, technik obsługi ruchu turystycznego, technik hotelarstwa itp., którzy mogą rozwijać się zawodowo w tym zakresie. Solidna wiedza ekonomiczna pozwoli dodatkowo na zdobycie kompetencji zawodowych cenionych przez pracodawców.

Na kierunku ekonomia ofertujemy również specjalności: zarządzanie finansami, rachunkowość i controlling, transport i turystyka, analityka gospodarcza.

Zapraszamy również do wyboru studiów magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość.

Zapraszamy do Dziekanatu Wydziału Zamiejscowego w Chojnicach

ul. Młodzieżowa 44

89-600 – Chojnice

Tel. (52) 397 31 75, (52) 334 14 50

http://www.ssw.sopot.pl/chojnice/

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl