Strona główna

Kolorowe święto

Kolorowe święto

2017-07-14 22:40:23  |  Krzysztof Różycki

W piątkowe (14.07) popołudnie na terenie przylegającym do Centrum Parku Chojnice odbyła się niezwykle barwna impreza. Festiwal Kolorów, zainspirowany hinduistycznym świętem radości Holi, pierwotnie miał się odbyć 4 czerwca, jednak ze względu na złą pogodę został przełożony.

Hinduistyczne święto Holi obchodzone jest przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna (luty, marzec). Znajomi, przyjaciele, a także obcy sobie ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami, świętując początek wiosny. Gdy rozpoczyna się Holi, znikają wszystkie podziały, tak bardzo widoczne w Indiach, tego dnia ludzie wybaczają sobie błędy z przeszłości i zapominają innym wyrządzone krzywdy. To niezwykle kolorowe święto zyskuje coraz większą popularność i jest organizowane w innych częściach świata.

Chojnicki Festiwal Kolorów przyciągnął na boisko przylegające do Centrum Parku dużą grupę młodych ludzi. Nowinka, jaką było to wydarzenie, okazała się ciekawą propozycją na spędzenie piątkowego popołudnia. Młodzież bawiła się przy muzyce serwowanej przez DJ'ów i czekała na kolejne wyrzuty kolorów, które odbywały się w odstępach co pół godziny. Zapraszamy do oglądania galerii z tego wydarzenia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl