Strona główna

Kuba Badach. Tribute to Andrzej Zaucha

Kuba Badach. Tribute to Andrzej Zaucha

2017-07-03 09:10:11  |  GOK Chojnice

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 9 lipca (godz.20) do Amfiteatru im. Ottona Weilanda w Charzykowach na wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Usłyszycie niezapomniane piosenki Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza.

 


Kuba Badach to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters, laureat dwóch Fryderyków w kategorii "wokalista". W 1988 roku nagrał pierwszą solowa płytę Gwiazdkowe Cuda. Osiem lat później Badach rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000 roku. Podczas studiów współpracował m.in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: Trzeci Wymiar i Nowy Świat), później także z Ewą Bem, uczestnicząc w trasach koncertowych i nagraniach studyjnych. Wspólna płyta "Mówię tak, myślę nie", na której Kuba wystąpił w roli kompozytora, aranżera i producenta, otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka w kategorii "Płyta roku - pop". Inną, ważną osobą na drodze artysty była Kayah, której przez ponad dwa lata towarzyszył podczas koncertów.


W roku 2009 wraz z pianistą i aranżerem Jackiem Piskorzem oraz grupą czołowych polskich muzyków stworzył album pt. „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, będący hołdem dla Andrzeja Zauchy.  Na płycie znalazło się 14 utworów pochodzących z różnych okresów działalności artystycznej Zauchy, przedstawionych w zupełnie nowych, zaskakujących i odważnych aranżacjach.


Koncerty z tym repertuarem spotykają się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Wiosną 2013 roku album osiągnął status Złotej Płyty.Zapraszamy zatem do Charzyków…

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl