Strona główna

Rejs po jeziorze z burmistrzem pożyczoną motorówką

Rejs po jeziorze z burmistrzem pożyczoną motorówką

2017-06-20 12:35:53  |  Monika Szymecka

Pół roku po finale WOŚP rodzina z Bydgoszczy wybierze się w rejs po Jeziorze Charzykowskim w towarzystwie burmistrza Chojnic. Za atrakcję zaoferowaną przez Arseniusza Finstera zapłacili 500 zł. Będzie on tylko sternikiem, bo nie jest właścicielem łodzi, choć chojniczanie od lat widują go za sterem.


Arseniusz Finster posiadania łodzi motorowej nie uwzględniał nigdy w oświadczeniu majątkowym. W tym roku od siebie na licytację w największej w Polsce akcji charytatywnej zaoferował wspomniany rejs. - Motorówka, którą ja pływałem przez te wszystkie lata, nie była nigdy przeze mnie wpisywana do oświadczenia majątkowego. Ja nigdy nie byłem jej właścicielem. Ja ją użyczałem od mojego kolegi w zamian za pracę i nakład, czyli przeglądy, drobne remonty, malowanie, użytkowanie, wymiana filtrów, olejów, itd. Z tego kompletu byłem właścicielem przyczepki. I mój kolega w zeszłym roku sprzedał tą motorówkę, a ja przyczepkę - wyjaśnia burmistrz. Atrakcja nie jest jednak zagrożona, bo Finster dogadał się z innym charzykowianinem na użyczenie motorówki. - Jest nawet lepsza od tamtej - zaznacza.

Link do Mp3 (- Motorówka, którą pływałem...)


Kiedy w styczniu Jarosław Kret, jak podkreślał sam burmistrz - jego wieloletni kolega, licytował WOŚP-ową atrakcję najwyraźniej nie wiedział, że burmistrz oferuje rejs pożyczoną motorówką, bo kilkukrotnie powtórzył, że odbędzie się on prywatną motorówką włodarza.

Link do Mp3 (- Druga licytacja, w której będę brał udział...)

Link do YouTube

Video z Youtube autor Jerzy Erdman

Samorządowcy wypełniając swoje oświadczenie majątkowe muszą wpisać tzw. składniki mienia ruchomego powyżej 10 tys. zł. Tam burmistrz wpisał jedynie hyundai'a ix35 o wartości 64 tys. zł, którego zakupił w ubiegłym roku. Finster w zeszłym roku sfinalizował jednak większą transakcję. Sprzedał dwie działki w Charzykowach, w tym jedną z domkiem. Jego konto w ubiegłym roku zasiliła kwota 200 tys. zł, a rok wcześniej zadatek w kwocie 50 tys. zł. Kwotę za całą nieruchomość należy podwoić - pół miliona, bo burmistrz Chojnic był właścicielem nieruchomości w połowie. Przed sprzedażą ich wartość szacował na 180 tys. zł. Dzięki tak znacznemu wpływowi Arseniusz Finster mógł spłacić prawie cały kredyt hipoteczny na budowę domu na Zielonych Wzgórzach o powierzchni 218 m2 i wartości 610 tys. zł (współwłasność małżeńska). W 2014 pożyczył 250 tys. zł, na koniec ubiegłego roku do spłaty pozostało niecałe 27 tys. zł. Mimo że pozbył się nieruchomości w Charzykowach, we współwłasności ma jeszcze drugi dom w Chojnicach, którego wartość szacuje na 572 tys. zł. Aktualnie dom wraz z działką wystawione są na sprzedaż za kwotę 930 tys. zł w popularnym serwisie ogłoszeniowym. Ponadto burmistrz na współwłasność posiada działkę niezabudowaną (591 m2) o wartości 47 tys. zł.

W 2016 roku Arseniusz Finster zarobił 162 tys. zł w ratuszu i 18 tys. zł jako wykładowca w Sopockiej Szkole Wyższej. Na 31 grudnia jego konto w III filarze zasilała kwota 72 tys. zł. Nie ma oszczędności w obcej walucie ani papierach wartościowych.

Oświadczenia majątkowe znajdują się na BIP-ie miasta. Na początku czerwca opublikowano jedynie oświadczenie burmistrza i byłego już przewodniczącego rady miejskiej Mirosława Janowskiego za 2016.

Oświadczenie A. Finstera za 2016 i 2015

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl