Strona główna

Pod skrzydłami aniołów

Pod skrzydłami aniołów

2017-06-18 21:52:53  |  Krzysztof Różycki

W niedzielę (18.06) odbyła się jedenasta edycja Chojnickiego Aniołowa. Fosa Miejska ponownie wypełniła się sympatykami Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Dochód z festynu TPH przeznaczy na działalność hospicjum oraz budowę siedziby przy ul. Strzeleckiej.

Na tę imprezę chojniczanie czekają z niecierpliwością, świadczy o tym frekwencja podczas tego wydarzenia. Chojnickim aniołom nawet pogoda dopisała. Sprzyjająca aura sprawiła, że festyn odbywający się w Fosie Miejskiej cieszył się dużym zainteresowaniem chojniczan. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum ma dużą rzeszę sympatyków, którzy wspólnie z wolontariuszami tworzą coroczną imprezę.

Dzięki nim co roku w fosie na chojniczan czekają stragany kuszące domowymi wypiekami, których smak obrósł swoistą legendą. Podobnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym sprzedawano przeróżne ozdoby i drobiazgi wykonane anielskimi rękoma. Florystyczny punkt Technikum nr 2 w Chojnicach ma stałych klientów, zaglądających do niego co roku, dbający o zdrowie mogli zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru w namiocie Medyczno-Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach.

Scenę opanowało młode pokolenie. Pojawiły się na niej m.in. przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, a taneczne popisy zaprezentowali wychowankowie Studia Move Your Body. Wśród wykonawców znaleźli się także laureaci tegorocznych Kwietniowych Spotkań z Poezją w kategorii poezji śpiewanej, kabaret „Bez Kitu” z Rzeczenicy, Ryszard Stopa oraz chojnicki Big Band.

 

Aktualizacja 19.06.2017

Jak informuje rzeczniczka prasowa TPH Monika Niemczyk w trakcie tegorocznego festynu udało się zebrać 17015,25 zł.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl