Strona główna

Utrudnienia na Bytowskim

Utrudnienia na Bytowskim

2017-05-25 11:40:38  |  Agata Wiśniewska

Póki co zamknięta jest ul. Skłodowskiej - Curie, następnie roboty przeniosą się na Staszica. - Sukcesywnie będziemy się z pracami przesuwać, ale w taki sposób, żeby nie utrudniać życia mieszkańcom - zapowiada kierownik budowy Krzysztof Konieczny. Do października konsorcjum firm Marbruk i Ekomel przebuduje sześć ulic wraz łącznikami za kwotę 3,7 mln zł.

 


W związku z planowaną przebudową ulic do 5,5 m zwężona zostanie ul. Niemcewicza. Ulica Tuwima będzie miała szerokość 6,2 m, a Konopnickiej 6. Na wymienionych drogach położona zostanie nawierzchnia bitumiczna. Staszica i Skłodowskiej - Curie będą z kostki betonowej brukowej (szerokość 5 m). Wzdłuż Niemcewicza powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa prowadząca od ul. Reymonta do Zespołu Szkół nr 7. Przy "siódemce" rondo malowane zastąpi takie z wyspą. Przy okazji przebudowany zostanie łącznik między ul. Reymonta a Niemcewicza. - W ramach tego zadania przebudowie ulegną chodniki, zjazdy oraz skrzyżowania z przyległymi ulicami. Celelm uspokojenia ruchu zostaną również wybudowane wyniesione skrzyżowania z kostki betonowej - mówi Krzysztof Konieczny, kierownik budowy z firmy Marbruk. W ramach inwestycji na całym odcinku pobudują deszczówkę i oświetlenie uliczne. Na Niemcewicza również przebudują kanalizację sanitarną. Przy okazji będą wymieniane przyłącza wodociągowe.


Pierwszy etap prac obejmuje przebudowę  ul. Skłodowskiej - Curie oraz Staszica od skrzyżowania z Prusa do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. - Chcielibyśmy wykonać odcinek ul. Staszica do szkoły do końca czerwca, tak aby w wakacje rozpocząć prace przy terenie placówki - wyjaśnia kierownik budowy. Po remontowanych ulicach mieszkańcy będą mogli poruszać się swobodnie. - Na pewno dojadą do swoich posesji. Dla ułatwienia na ślepych uliczkach dopuścimy jednostronne parkowanie. Nie zwalnia to jednak chojniczan z zachowania rozwagi. Na plac budowy wjeżdżają na własną odpowiedzialność - podkreśla Konieczny.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl