Strona główna

Zapomniana, ale bardzo uczęszczana

Zapomniana, ale bardzo uczęszczana

2017-04-25 12:35:02  |  Agata Wiśniewska

 

Zaraz za wjazdem w Działkową różnica między drogą a chodnikiem wynosi 26 cm, co pokazuje Marzena Skwierawska.

Marzena Skwierawska w imieniu mieszkańców ul. Działkowej upomina się o remont drogi. Stosowny wniosek chojniczanka złożyła wczoraj (24.04) na ręce przewodniczącego osiedla nr 9 Andrzeja Gąsiorowskiego.


"Proszę o podjęcie działań zmierzających do umieszczenia w planach inwestycyjnych na najbliższe lata położenia nowej nawierzchni asfaltowej na naszej ulicy. Co kilka lat ulica jest łatana, ale to tylko pogarsza jej stan ponieważ różnice poziome nawierzchni są ogromne" - napisała we wniosku adresowanym do przewodniczącego osiedla nr 9 Marzena Skwierawska. Chojniczanka podnosiła, że Działkowa jest ulicą zapomnianą przez miasto, za to bardzo uczęszczaną. - Ludzie dojeżdżają tędy na działki, nie brak też aut dostawczych. Mieszkańcy na własną rękę łatają dziury, żeby zapobiec uszkodzeniu swoich aut. W niektórych miejsach różnica między ulicą a chodnikiem sięga 30 cm - mówiła pani Marzena, która sama też musiała złagodzić wjazd do swojej posesji, aby nie urwać na nim zawieszenia.


Przednia część Działkowej jest wylana asfaltem. Znajduje się przy niej 13 domów. W stronę działek prowadzi już droga gruntowa. - Tam na stałe mieszka około 20 rodzin - szacuje chojniczanka. To nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy ulicy infomują o jej złym stanie. - Wiemy, że na Działkowej jest problem. Do tego po intensywnych opadach wszystko trafia do was - mówił szefujący "dziewiątce" Andrzej Gąsiorowski. Dopóki miasto nie uporządkuje deszczówki o nowej nawierzchni na Działkowej nie ma jednak mowy. - Musicie poczekać. Deszczówka będzię robiona, m.in. na Sobierajczyka, Sędzickiego, Działkowej. Koło was powstaną także zbiorniki retencyjne - informował przewodniczący. Z tym, że urząd miejski jest dopiero w trakcie pozyskiwania funduszy z Unii na wielomilionową inwestycję.

Jeśli się powiedzie, przez trzy lata prace będą prowadzone w różnych częściach miasta. Gospodarka deszczowa zostanie uporządkowana nie tylko w okolicach Działkowej, ale i na os. Kolejarz i w centrum Chojnic. 
- Na deszczówki w województwie pomorskim jest 119 mln zł, a wniosków złożonych na 231 mln zł. Najwyższą aplikację złożyło miasto Chojnice na 68,9 mln zł. Czyli przeszło połowę tego co jest, my chcielibyśmy dostać. Będzie raczej ciężko, ale powalczyć trzeba - informuje burmistrz Arseniusz Finster.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl