Strona główna

Rośnie wartość majątku wójta

Rośnie wartość majątku wójta

2017-04-18 14:45:28  |  Monika Szymecka

Przynajmniej według niego samego. Do końca kwietnia samorządowcy muszą złożyć swoje oświadczenia majątkowe. Najszybciej w internecie stan swojego majątku ujawnił Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice. Każdy obywatel jego oświadczenie może przejrzeć, pobierając wcześniej ze strony www.bip.gminachojnice.com.pl.


Zbigniew Szczepański gminą Chojnice rządzi niepodzielnie od 27 lat. Zgromadził pokaźny majątek, którego wartość na koniec ubiegłego roku oszacował na prawie 2 mln zł. To wspólny dorobek jego i żony. Każda z nieruchomości jest w połowie wójta. Co ciekawe, ich wartość w stosunku do tej podawanej na koniec 2015 roku jest wyższa. Szczepański wspólnie z żoną jest właścicielem 250-metrowej willi o wartości pół miliona. Do tego prawie 7-hektarowego siedliska rolniczego o wartości 300 tys. zł. W minionym roku nieco je uszczuplił, sprzedając niecałe 2 tys. m2 za 30 tys. zł. Poza tym jest współwłaścicielem trzech działek budowlanych i jeden ogródkowej z altaną. W porównaniu do 2015 roku ich wartość według wójta wzrosła. Jednej z pół miliona o 100 tys. zł, a kolejnej ze 100 tys. zł na 150 tys. zł. Tę pierwszą kupił od gminy Chojnice w 2006 roku za niecałe 60 tys. zł.  Ma prawie 5 tys. m2 i położona jest w Topoli, gdzie zlokalizowana jest strefa gospodarcza. Trzeba wiedzieć, że to tylko wartości deklarowane przez składającego oświadczenie i nie wynikają z oceny biegłego rzeczoznawcy.

Szczepański w stosunku do 2015 roku, w minionym zarobił w urzędzie 18 tys. zł więcej. Dokładnie 178 tys. zł. Do tego osiągnął 12 tys. zł dochodu ze swojego gospodarstwa rolnego. Na koniec 2016 uzbierał 60 tys. zł oszczędności. Ale to i tak mniej jak przed rokiem. Wtedy miał co prawda 50 tys. polskich złotych, ale do tego aż 15 tys. dolarów. Na koniec 2016 nie wykazał posiadania oszczędności w innej walucie. Nie zmienił też auta. Do dyspozycji w zasadzie ma dwa, w tym jedno służbowe. Prywatnie jest posiadaczem alfy romeo giulietty z 2011 roku. Jego wartość w stosunku do poprzedniego oświadczenia majątkowego spadła o 5 tys. zł. Teraz to 40 tys. zł.

Na razie wójt gminy Chojnice jest pierwszym samorządowcem z Chojnic, który opublikował aktualny stan swojego majątku na stronie urzędu. Palmę pierwszeństwa można by oddać burmistrzowi Chojnic, który kilka tygodni temu poinformował dziennikarzy w czasie konferencji prasowej m.in. o spłacie całego kredytu hipotecznego zaciągniętego przed kilku laty za pieniądze ze sprzedaży swoich działek. Tylko na razie na stronie miasta jego formularza brak. - To nie z mojej winy. Oświadczenie wysłałem do wojewody, dopiero jak dostanę je sprawdzone z powrotem, będzie mogło zostać opublikowane na BIP-ie - zapewnił naszą dziennikarkę.

Oświadczenie majątkowe za 2016

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl