Strona główna

Mrówczyński możliwym kandydatem PiS na burmistrza

Mrówczyński możliwym kandydatem PiS na burmistrza

2017-04-14 13:55:16  |  Monika Szymecka

Wcześniej na giełdzie nazwisk byli Bartosz Bluma i Marcin Wałdoch. O wszystkim zdecydować ma sam prezes Prawa i Sprawiedliwości. Wybory jesienią 2018 roku, nie wcześniej.


To właśnie z ust posła Aleksandra Mrówczyńskiego padła kandydatura jego asystenta, byłego radnego miejskiego, Bartosza Blumy. Sam chęć startu ponownie wysunął inny członek Prawa i Sprawiedliwości, znany krytyk burmistrza Marcin Wałdoch. Ale może żaden z nich nie stanie do walki o rządy w mieście. - Myślę, że zbyt wcześnie z moich słów padła kandydatura Bartosza Blumy. Pojawiła się w mojej głowie. Jednoznacznie żadnej kandydatury nie podaliśmy. Mowa jest o mnie też, że ja mogę startować, jak prezes mi powie, że mam startować - tłumaczy parlamentarzysta z Chojnic.

Link do Mp3 (- Mowa jest o mnie też, jak prezes mi powie...)

Mrówczyński niedawno został wybrany na koordynatora okręgowego PiS w wyborach samorządowych dla powiatów chojnickiego, człuchowskiego, bytowskiego, lęborskiego i słupskiego. I to on będzie rozdawał karty. Jak informuje, już od 2016 roku w partii zajmują się kwestią wyborów samorządowych. W regionie Mrówczyński spotyka się z zespołami roboczymi. Ewentualnych kandydatów na radnych, burmistrzów i wójtów, będzie musiało zaakceptować jeszcze prezydium partii w Słupsku, a nawet tzw. góra. 

Nie trzeba się spieszyć, bo poseł Mrówczyński, opierając się na wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, dementuje pogłoski o wcześniejszych wyborach. - W sieci krąży termin wiosna przyszłego roku czy jeszcze nawet w tym. Absolutnie, żadnych takich terminów nie ma - odpiera poseł.

- Prezes powiedział ostatnio w wywiadzie, że będzie to ustawowy termin - dodaje Andrzej Dolny, który może pochwalić się doświadczeniem w kampanii wyborczej na burmistrza Chojnic.

Link do Mp3 (- Absolutnie żadnych takich terminów nie ma...)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl